X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Perth

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Perth

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Perth

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Perth

Przewodnik po lotach Warszawa Perth

Tanie loty do Perth

Tanie loty z Warszawy do Perth – bilety z FRU.PL!

Australia brzmi jak przygoda, Perth - jak poszukiwnaie złota. To niezwykłe miasto założono w Australii Zachodniej i niedługo potem ogarnęła je gorączka złota. Jest malowniczo położone przy ujściu rzeki Łabędziej do Oceanu Indyjskiego, u podnóża gór Darling. Poznaj to niezwykłe miejsce, nie wydając majątku na tani lot do Perth. Atrakcyjne okazje znajdziesz na FRU.PL. Prezentujemy pełną ofertę lotów proponowanych przez różnych przewoźników. Z tych propozycji z pewnością znajdziesz bilety w promocyjnych cenach. Wystarczy, że szybko je zarezerwujesz, a udasz się w pełną niezapomnianych wrażeń podróż do Perth. Jeśli potrzebujesz pomocy w procesie rezerwacji lub chciałbyś uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod nr 22 201 11 99. W Centrum Rezerwacji FRU.PL czekają nasi konsultanci.

Zyskasz największą szansę na znalezienie biletów lotniczych Warszawa-Perth, jeśli zarezerwujesz loty nie później niż około dwóch lub trzech miesięcy przed planowaną podróżą - choć w przypadku tak odległych kierunków warto myśleć o locie nawet 6 miesięcy wcześniej.

Tanie loty z Warszawy do Perth – oferta linii lotniczych

Poznaj pełną ofertę lotów na trasie Warszawa-Perth, a następnie zdecyduj się na konkretny lot z zamieszczonej listy i dokonaj rezerwacji na FRU.PL. Niestety z Polski nie ma bezpośrednich połączeń do Australii - ani o Perth, ani do innych miast. Przelot do Perth zajmuje od 34h 30min - tyle trwa najszybsze połączenie z aktualnie dostępnych. Z kolei ceny za przelot na trasie Polska-Perth zaczynają się od 2999 zł.

Linie lotnicze Warszawa-Perth:

Tanie loty z Warszawy do Perth – zobacz inne opcje

Sprawdź też połączenia alternatywne - porównaj ceny biletów za loty w innym terminie, z innego miasta albo z lotniska w innym mieście. Sprawdź różne opcje, a zwiększysz szanse na znalezienie biletów w atrakcyjnej cenie. Możesz zawsze porównać loty do Perth i tanie loty do Australii.

Inne miasta wylotu do Perth

Pozostałe loty z Warszawy

Tanie loty z Warszawy do Perth – lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy położony na przedmieściach Guildford, w pobliżu Perth, stanowi największy port lotniczy stanu Australia Zachodnia. Dysponuje trzema głównymi terminalami - dwoma mniejszymi krajowymi oraz międzynarodowym. Co ciekawe, obsługuje połączenia egzotyczne - m.in. do Afryki, Azji czy nad Pacyfik. Pomiędzy terminalami jeżdżą autobusy oraz taksówki. Do centrum Perth sprawnie dojedziecie komunikacją miejską lub wypożyczonym samochodem.

Samochód: lotnisko znajduje się na wschód od Perth. Terminal międzynarodowy położony jest ok. 17 km od centrum, przy drodze Horrie Miller Drive. Dojedziecie na nią autostradą Tonkin Highway - dojazd jest bardzo dobrze oznakowany.

Taksówka: można też wziąć taksówkę - ich postój znajduje się m.in. przed terminalami międzynarodowym, ale także krajowymi oraz biurami w pobliżu lotniska. Za przejazd do centrum z terminalu nr 1 - międzynarodowego - zapłacisz ok. 33 AUD, a z terminali 2 i 3 - krajowych - ok. 25 AUD.

Autobusy: z terminalu krajowego skorzystasz też z środków komunikacji miejskiej - autobusów linii 36, 37 oraz 40.

Perth Airport City Shuttle: kursuje on z obu terminali w okolice centrum, Northbridge, Mill Point Road i Great Eastern Highway. Za bilet na przejazd z terminalu krajowego zapłacisz 15 AUD (w jedną stronę) lub 25 AUD (wraz z powrotnym), a z terminalu międzynarodowego odpowiednio 20 AUD lub 30 AUD.

Tanie loty z Warszawy do Perth – atrakcje

Two Rocks niedaleko Perth

Perth - mimo że jest stolicą stanu Australia Zachodnia, stanowi też najbardziej odosobnioną metropolię na świecie. Do innego dużego miasta - Adelajdy - ma aż 2845 km. Z kolei do Sydney, do którego prowadzi wprawdzie kolej, jest stąd dalej niż na przykład do Dżakarty. Turyści przybywają tu głównie ze względu na jego malownicze położenie przy ujściu rzeki Łabędziej do Oceanu Indyjskiego, a ponadto u podnóża gór Darling. Centrum i znaczna część przedmieść znajduje się na stosunkowo płaskim terenie.

Odwiedzający Australię zwykle udają się wschodnie wybrzeże, do najsłynniejszych miast - Sydney, Canberrą czy Brisbane. Niesłusznie pomijane jest jej zachodnie wybrzeże - na czele z Perth, u podnóża gór Darling, w miejscu ujścia rzeki Łabędziej do Oceanu Indyjskiego. Warto bliżej poznać jej atrakcje. Nowoczesna metropolia słynie m.in. z wielkich i strzelistych wieżowców, ale także z zabytków z czasów kolonialnych - to m.in. zabytkowa katedra czy Teatr Jego Królewskiej Mości.

Kings Park: park wypoczynkowy położony malowniczo na wzgórzu Elizy, zajmujący powierzchnię 500 ha. Powstał pod koniec XIX wieku nad rzeką Swan (Łabędzią). Aborygeni uważali je za miejsce święte - według legendy wąż Wagyl wpełzł pod ziemię, a następnie przemienił się w wodę, tworząc w ten sposób rzekę u stóp wzgórza.

Baobab Gija Jumulu: ma już ponad 750 lat - jest wyjątkowo stare, a ponadto pochodzi z Telegraph Creek, oddalonego 3200 km od Perth. W ten sposób słynny baobab przebył rekordową drogę i ustanowił nowy rekord w lądowym transporcie tak ogromnego drzewa.

Mennica: znana też pod nazwą Gold Corporation; powstała w 1899 roku; jest najstarszą mennicą na terenie całej Australii. Przerabianych jest tu ok. 60% wydobywanego w Australii złota.

Dla wielbicieli sztuki: w Perth znajduje się bogata kolekcja sztuki rdzennych mieszkańców, Aborygenów.

Katedra Najświętszej Maryi Panny: kościół zbudowano w stylu neogotyckim w latach 1863-1865. Z kolei w 1973 r. została mianowana sanktuarium maryjnym, a w 2005 r. zaczęto remont, który skończył się dopiero w 2010 roku.

Fremantle: dzielnica portowa, najważniejszy port australijski nad Oceanem Indyjskim. Warto obejrzeć zacumowane w nim statki z całego świata. Ponadto każdego roku m.in. tu odbywają się regaty Whitbread - Perth jest jednym z przystanków. Podczas spaceru zwróć też uwagę na zabytkowe budynki pochodzące z pierwszej połowy XIX wieku.

Więzienie w Perth: liczy aż ponad 150 lat, obecnie jednak jest od kilkunastu lat atrakcją turystyczną. Można wynająć przewodnika, aby poznać historię tego miejsca oraz niemal więzienny żywot...

Swan Bells: niezwykła wieża zbudowana ze szkła oraz miedzi. Zawieszono na niej aż osiemnaście dzwonów, z czego dwanaście pochodzi z londyńskiego kościoła. Wieżę zaprojektował australijski architekt Hamesa Sharleya, który chciał w ten sposób uczcić nowe millenium. Koszt budowy wyniósł kilka milionów euro...

Galeria Sztuki Australii Zachodniej: kolekcja liczy aż ponad 15 tysięcy eksponatów - to m.in. dzieła Aborygenów oraz współczesnych artystów australijskich. Sezonowe wystawy obejmują też prace azjatyckie czy europejskie.

Shipwreck Galleries: jedna z filii Muzeum Zachodniej Australii; warto zobaczyć kolekcję wraków żaglowców i liczne żeglarskie rekwizyty.

Okolica: warto wybrać się pociągiem na wyprawę po okolicy. W Perth rozpoczyna się linia kolejowa Indian Pacific, którą dojedziesz m.in. do Sydney. Oddalone o ok. 300 km Wave Rock, niezwykła formacja skalna, to także jedna z głównych atrakcji. To 15-metrowy imponujący grafitowy klif jawiący się niczym fala na niespokojnym morzu. Ma ponad 60 mln lat i trafił na wiele list cudów świata w wielu przewodnikach. Nie mniej zjawiskowa jest miejscowość Two Rocks, uwieczniona nawet w piosence Kaczmarskiego Dwie Skały. Słynie z niesamowitych zachodów słońca i plaż.

Wycieczki w Góry Darling to także spora gratka dla miłośników aktywnego trybu życia. Od razu wybierzcie się też do Kings Park and Botanic Gardens. Okolica sprzyja wypoczywaniu na łonie przyrody, ale także uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz surfingu.

Rozrywka: miasto słynie z modnych lokali, restauracji i dyskotek, gdzie można się bawić do rana. Warto też udać się do Crown Perth w dzielnicy Bursword, czyli do centrum rozrywki. Działa tu m.in. teatr, sala balowa, kasyno, pole golfowe oraz liczne kluby nocne czy hotele.

Tanie loty z Warszawy do Perth - co warto wiedzieć?

Wybierając się na inny kontynent, warto wiedzieć pewne rzeczy. Zaskoczy Cię tu niejedno...

W Australii obowiązuje lewostronny ruch drogowy. Prędkość maksymalna w terenie zbudowanym wynosi 60 km/h.

Ponadto w Australii wydzielamy trzy strefy czasowe, które są zależne od pory roku. Dodajemy wtedy od 7 do 10 godzin w stosunku do czasu polskiego.

Oficjalnym językiem jest angielski, lecz nie zdziw się, jeśli usłyszysz także inne - często nieznane. To bardzo wielokulturowe miejsce. W Perth mieszkają liczne ludy posługujące się odmiennymi językami, nawet azjatyckimi.

Aby móc korzystać z urządzeń elektrycznych, zaopatrz się w odpowiedni adapter - wtyczka ma trzy płaskie skośne bolce. Natężenie prądu wynosi zaś 240 V.

Szczepienia nie są wymagane.

Obowiązującą na terenie Australii walutą jest dolar australijski (AUD).

Wymagana jest wiza - można aplikować o bezpłatną wizę turystyczną, która będzie ważna przez trzy miesiące. Wniosek jest dostępny także on-line.

Tanie loty z Warszawy do Perth - pogoda/klimat

W Perth panuje zazwyczaj wspaniała pogoda - można się cieszyć słońcem przez cały rok. Co więcej, Perth charakteryzuje się znacznym nasłonecznieniem - długość dnia wynosi średnio od 10 do 14 godzin. Lato, odwrotnie niż w Polsce, trwa od grudnia do marca - jest wtedy gorąco i sucho. Najcieplej jest w lutym - ponad +30°C. Rekord padł w lutym 1991 roku, kiedy temperatura wyniosła +46,7 °C. Ulgę w te gorące dni przynosi zaś bryza znad Oceanu Indyjskiego. Zima trwa od czerwca do września, a temperatura wynosi wtedy co najmniej 15°C. Jest to pora roku umiarkowanie chłodna i wilgotna - często pada deszcz, większość całorocznego opadu.

Mimo to roczna suma opadów jest niska, co wpływa na problemy z wodą pitną. Tym bardziej że liczba mieszkańców Perth wciąż rośnie. Pojawiły się uzasadnione obawy, że w ciągu nadchodzących 10 lat braki staną się odczuwalne. Aby temu zapobiec, w planach są różne inwestycje.