X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Preveza

już od 80 zł
04 lis 11 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Grecja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Grecja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
02 lis (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
09 lis (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
10 lis (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
12 lis (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
31 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
04 lis (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
31 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
07 lis (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
30 paź (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
02 lis (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Preveza

Przewodnik po lotach Warszawa Preveza

Procedura i rodzaje odprawy przed lotem Warszawa - Preveza- poradnik dla podróżujących

Lecisz w podróż samolotem Warszawa - Preveza po raz pierwszy i stresujesz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w Internecie krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli przewoźnik daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki poradnik, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Warszawa - Preveza w dniu wylotu, w trakcie którego turysta dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od rodzaju odprawy podróżujący jest zobowiązany do pojawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Powszechną odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Warszawa - Preveza. Po dotarciu na lotnisko trzeba odszukać odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet papierowy. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swój bagaż, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy udać się do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy turysta musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd następuje wejście do samolotu. Godzina wejścia do samolotu jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed wylotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw sprawdź w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Wpisz do automatu dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje naklejkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Poza możliwością kupienia biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy odprawić się przed wylotem przez Internet. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie wybranego przewoźnika, zazwyczaj uruchamiana jest kilka dni przed podróżą. Po wprowadzeniu danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść na pokład podróżujący musi mieć ze sobą wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Najważniejsze jest, aby wziąć ze sobą prawidłowe dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.