X
Ładowanie...

Tanie loty z Warszawy do Rzymu

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Rzym

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Rzym

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Rzym

Przewodnik po lotach Warszawa Rzym

Tanie loty Warszawa Rzym - sprawdź ofertę tanich lotów na FRU.PL! Wybierając się w podróż z Warszawy do Rzymu należy w pierwszym kroku zacząć od przeszukania lotów w kierunku do Rzymu. Zrób zestawienie najtańszych lotów każdego z oferującyh loty do Włoch przewoźników a potem znajdź dla siebie najlepszy z dostępnych bilet Warszawa-Rzym.

Aby upolować tani przelot lotniczy sprawdzaj loty wcześniej - nawet 2 miesiące! Niestety miejsca w najkorzystniejszych taryfach są ograniczone i działają na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Jeśli chcemy zaklepać sobie najtańsze na rynku podróże lotnicze Warszawa-Rzym koniecznie trzeba regularnie sprawdzać aktualne propozycje wyszukiwarki lotów! Korzystanie z wyszukiwarki jest proste: upewnij się co do miasta wylotu i celu, wybierz Twoje daty podróży i potem kliknij w zielony przycisk "SZUKAJ". FRU.PL przeszuka dla Ciebie dziesiątki tysięcy możliwych kombinacji lotów, dzięki czemu zobaczysz najlepsze spośród dostępnych możliwości i będziesz mieć okazję łatwo stworzyć rezerwację biletów lotniczych do Rzymu.

Kilka faktów dotyczących lotów do Rzymu: 

  1. z Warszawy do Rzumu polecimy bezpośrednio dzięki ofercie aż 4 linii lotniczych (patrz niżej)
  2. loty odbywają się zarówno z lotniska Modlin (Ryanair) jak i z lotniska Okęcie (Wizzair, LOT i Alitalia)
  3. przeloty bezpośrednie odbywają się codziennie - 7 dni w tygodniu
  4. lot trwa w jedną stronę: 2h 25min
  5. najniższa obecnie cena: 131 zł

Lotniska - informacje

Poniżej przedstawiamy Państwu kluczowe informacje na temat lotnisk. Wymienimy także najważniejsze atrakcje w miastach.

Warszawa

Ważną informacją dla podróżnych jest to, że jeśli lecimy liniami Wizzair, to nasz wylot odbędzie się z lotniska Okęcie, przylot nastąpi na lotnisko Rzym-Fiumicino, a jeśli Ryanair'em to lecimy z Modlina i lądujemy na lotnisku Rzym-Ciampino. Prosimy o sprawdzenie tych informacji przed wylotem.

Okęcie - port lotniczy

Położony jest na jednej z dzielnicy Warszawy i oddalony zaledwie o 8 km od centrum miasta. Lotnisko to jest największe, jeśli chodzi o ruch pasażerski w Polsce. Ten port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia typu – Fast Track, Executive Lounge, VIP Line, wypożyczalnie samochodów, stanowisko do foliowania bagażu, a także jest wyposażone w defibrylatory przewidziane dla nagłych przypadków.
Parking
Lotnisko posiada wielopoziomy parking podzielony na różne strefy. Opłata za postój od 11 do 15 dni wyniesie 270 zł. Jeśli regularnie korzystasz z parkingu przy lotnisku, możesz wyrobić kartę abonamentową.
Dojazd
Na lotnisko możemy dojechać na kilka sposobów, najłatwiej będzie oczywiście dojechać samochodem, dojazd jest świetnie oznakowany, a przedostanie się przez miasto, nie będzie stanowić problemu. Jeśli jednak nie mamy możliwości podróży samochodem, to możemy skorzystać z dojazdu środkami komunikacji publicznej, na lotnisko dojeżdzają autobusy miejskie linii – 175, 188, 148, 331 oraz N32, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie.

 

Port lotniczy Modlin

Lotnisko w Modlinie to główna baza wypadowa dla pasażerów linii Ryanair. Port lotniczy znajduje się w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, oddalonej o 35 km od granic ścisłego centrum Warszawy. Port ten jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, oddany do użytku w 2012 roku. Na lotnisku znajdziemy niezbędne punkty usługowe typu restauracje, sklepy, wypożyczalnie samochodów, jest również możliwość obsługi Fast Track.
Parking
Parking lotniska został podzielony na kilka stref, w zależności od tego na ile czasu potrzebujemy zaparkować samochód. Liczba miejsc parkingowych wynosi 1300. Parkowanie 13-15 dni w strefie parkingu długoterminowego to koszt około 105 zł.
Dojazd
Dojazd samochodem najlepiej jest pokonać drogą ekspresową S7, która znajduje się w pobliżu lotniska. Kolejną możliwością dojazdu jest specjalny autobus Modlinbus, który wyjeżdża z centrum Warszawy. Do Modlina dojedziemy także pociągiem – TLK, EIC i Koleje Mazowieckie. Pociągi zatrzymują się na stacji kolejowej Modlin, skąd kursują autobusy Kolei Mazowieckich, które podwożą pasażerów pod same drzwi lotniska.

 

Miasto

Oferta turystyczna Warszawy jest naprawdę bogata! Znaleźć tu można wszystko – muzea, pomniki, historyczne budynki, historyczne tereny spacerowe, obiekty kultu religijnego czy inne zabytkowe miejsca. Do najważniejszych atrakcji na pewno należą: Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Starówka, Plac Zamkowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Kościół Św. Anny itd. Tu nie da się nudzić.

Rzym

Port lotniczy Fiumicino

Lotnisko to jest głównym portem lotniczym Włoch i jego pełną nazwą jest Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci. Lotnisko jest oddalone o 20 km od centrum Rzym. W roku 2017 port ten otrzymał nagrodę za najlepiej rozwijające się lotnisko na świecie. Posiada on wszelkie standardowe udogodnienia, a także szereg nowoczesnych rozwiązania takich jak aplikacja na urządzenia mobilne, która pomaga pasażerom sprawne poruszanie się po lotnisku czy system E-gate do odprawy automatycznej (wymagany dokument z parametrami biometrycznymi).
Parking
Lotnisko posiada parking na około 4000 miejsc parkingowych. Posiada on możliwość postoju krótko i długo terminowego. Jest możliwość bezpłatnego parkingu do 10 minut jako tzw Kiss&Go. Na parkingu znajduje się specjalna strefa dla osób niepełnosprawnych, a także strefa „różowa” dla kobiet bezpośrednio po porodzie lub w zaawansowanej ciąży. Jest tu również możliwość wynajęcia szofera, który zaparkuje Państwu samochód.
Dojazd
Dojazd samochodem na lotnisku jest bardzo łatwy, wystarczy zjechać z autostrady A91 bezpośrednio na parking. Z alternatywnych metod dojazdu można skorzystać z autobusu, na lotnisko dojeżdża 5 operatorów – Cotral, T.A.M., Terravision, Atral-Schiaffini i Sit Bus. Prawie każdy z tych operatorów dojeżdżają na główny dworzec kolejowy w Rzymie. Na lotnisko można się także dostać pociągiem firmy Leonardo Express (linia dedykowana na trasie lotnisko-dworzec główny) oraz pociągami regionalnymi FL1.

Port lotniczy Ciampino

Lotnisko to jest oddalone o 15 km na wschód od centrum Rzymu. Ten międzynarodowy port lotniczy obsługuje głównie tanie linie lotnicze. Jest to jedno z najpopularniejszych włoskich lotnisk. Znajdą tutaj Państwo wszelkie istotne udogodnienia takie jak darmowe Wi-Fi, restauracje, punkty wymiany walut, różnego rodzaju sklepy etc.
Parking
Ten port lotniczy posiada około 1000 miejsc parkingowych, jest na nim kilka stref parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Zaleca się wcześniejszą rezerwację online, by cena za parking była mniejsza.
Dojazd
By dojechać na lotnisko samochodem, należy skorzystać z drogi Grande Raccordo Anulare (GRA) i zjechać wyjazdem numer 23. Jeśli chcecie Państwo dojechać na lotnisko inaczej niż samochodem, to można skorzystać z autobusu bądź pociągu. Autobusy, które odjeżdżają z kolejowego dworca głównego w Rzymie to – Sit, Terravision, Romeairportbus-Schiaffini oraz Atral. Pociągi odjeżdżające również z dworca głównego w Rzymie, dojeżdżają na stację Ciampino, z której trzeba dostać się na lotnisko busami firmy Cotral.

Miasto

Nie bez powodu Rzym jest nazywany wiecznym miastem. To miasto jest turystyczną mekką Europy, przede wszystkim ze względu na jej fascynujące, znane na całym świecie zabytki. Do najważniejszych punktów miasta należą – Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Bazylika św. Piotra w Watykanie i Palatyn. To zaledwie pięć z kilkuset atrakcji, jakie oferuje stolica Włoch.

 

Najtańsze loty z Warszawy do Rzymu posiadają w ofercie przewoźnicy:

 

Wybierając ofertę tzw. tanich linii warto zwrócić uwagę na dodatkowe koszty: opłaty linii lotniczej, bagażu (jeśli decydujemy sie zabrać więcej niż bagaż podręczny) czy innych dodatkowych usług. Na FRU.PL widać je wszystkie wraz z cenami w toku rezerwacji.

Z Warszawy proponujemy także tanie loty do:

 

Do Rzymu z Polski polecisz także z:

 

Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym! To kilka złotych, które może oszczędzić zbędnych zmartwień i przykrości: warto, na wszelki wypadek. 

Natychmiast po rezerwacji lotu zacznij rozglądać się za dobrym noclegiem. Hotele w Rzymie różnią się między sobią ogromnie, jeśli chodzi o standard czy lokalizację - dobrze jest mieć wystarczająco czasu by przeczytać opinie innych podróżych i móc "poprzebierać" w ofertach.