X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Savonlinna

już od 113 zł
26 wrz 03 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
14 lis (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
17 lis (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
01 paź (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
03 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kraków
25 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
02 paź (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
15 paź (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
22 paź (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
25 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
02 paź (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Savonlinna

Przewodnik po lotach Warszawa Savonlinna

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Warszawa - Savonlinna ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie zniża się. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka przyczyn powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich siły. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których maszyna opada tylko do jedenego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , średnie turbulencje, w trakcie których samolot zniża się o kilka metrów, a podróżujący mocno je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których samolot gwałtownie zniża się około 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Warszawa - Savonlinna?

Chcesz lecieć samolotem do Warszawa - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Warszawa - Savonlinna sam wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie nagłe ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.