Ładowanie...
LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER
Dokonaj rezerwacji tanich biletów lotniczych do Seattle dzięki łatwej w obsłudze wyszukiwarce FRU.PL. Porównaj ofertę licznych przewoźników, ciesz się atrakcyjnymi cenami i podróżuj.
Aby kupić niedrogi bilet do Seattle, polecamy zacząć planować podróż dwa lub trzy miesiące przed terminem wylotu. Zobacz, jakie są planowane połączenia w danym terminie, a w razie jakichkolwiek pytań zgłoś się do Centrum Rezerwacji FRU.PL - zadzwoń pod nr 22 201 11 99 lub wyślij e-mail, a nasi konsultanci chętnie udzielą Ci informacji.
Loty na trasie Warszawa-Seattle znajdują się w ofercie kilku przewoźników - wybierz swój lot, a następnie zarezerwuj bilet do Seattle na FRU.PL.
Lista linii lotniczych obsługujących trasę Warszawa-Seattle:
Możesz też zobaczyć pozostałe loty do USA.
Jeżeli nie znajdziesz lotu, który spełnia Twoje oczekiwania, weź pod uwagę także loty alternatywne. Możesz zaplanować wylot z innego miasta, z przesiadką, ostatecznie - w innym terminie. Znajdź bilety w atrakcyjnej cenie i udaj się do Seattle.
Do Seattle są dostępne loty także z:
Zawsze pozostaje też opcja zmiany miejsca podróży - zobacz bilety w atrakcyjnej cenie do różnych destynacji. Chętnie pomożemy Ci w wyborze - z Warszawy możesz udać się także do:
Seattle-Tacoma stanowi międzynarodowy port lotniczy, oddalony od centrum około 20 km na południe. Lotnisko w stanie Waszyngton działa od 1949 roku i należy do ogromnych - plasuje się na 30. miejscu pod względem wielkości portem lotniczym na całym świecie, a na 18 - z portów Stanów Zjednoczonych. Drugi człon oficjalnej nazwy stanowi podziękowanie dla miasta Tacoma, które współfinansowało budowę portu. Rocznie obsługuje aż ok. 30 milionów pasażerów! Możesz też spotkać się z nazwą Sea-Tac Airport (od nazwy miasta Sea-Tac). Obecnie w planach jest jeszcze powiększenie pojemności terminala South Satellite, przedłużenie trasy kolejki do centrum Seattle oraz okolicy.
Dojazd do centrum zapewnia transport publiczny, masz do wyboru kilka opcji:
- pociąg Central Link odjeżdżający co 7-15 minut (zależnie od pory dnia); odjeżdża ze stacji na czwartym piętrze lotniska. Dojazd do centrum zajmuje około 40 minut, bilet kosztuje ok. 2-3 USD;
- autobusy - przystanki są przy Hali Odbioru Bagaży, za drzwiami nr 6; Metro Transit oferuje całodobowo kursujące autobusy do Seattle i okolicznych miast. Cena biletu wynosi 3 USD (w szczycie) lub 2,25 USD (poza szczytem). Do centrum dotrzesz w ok. pół godziny;
- taksówki - ich postój znajdziesz na trzecim poziomie parkingu; Transfer na lotnisko z hotelu położonego w centrum kosztuje 40 USD;
- metro - King County Metro Transit - kursuje co ok. 15-30 minut, zależnie od pory;
- wiele firm wynajmujących samochody. Jeśli się na to zdecydujesz, tuż przy terminalu znajduje się bardzo duży parking. Do centrum dojedziesz trasą międzystanową I – 5, następnie kieruj się na zjazd nr 154, a później drogę SR 518 - na zachód, aż do zjazdu na lotnisko;
- wahadło: liczni przewoźnicy oferują odbiór z lotniska i kurs do Seattle, hotelu czy wybranego miasta w stanie Waszyngton. Za przejazd autobusem wahadłowym prawdopodobnie zapłacisz od 12,50 USD - konkretna cena zależy od miejsca docelowego.
Seattle - jedno z najlepiej położonych miast w Stanach Zjednoczonych, u podnóża góry Rainier Seattle, tuż nad brzegiem Jeziora Waszyngtona i Zatoki Elliot. Dzięki temu niezwykle dynamicznie się rozwijało w ciągu ostatnich lat, aż zyskało miano jednego z najnowocześniejszych miast całych Stanów. W centrum zadziwią Cię nowoczesne wieżowce - słynne drapacze chmur, ale także ogromny port morski.
Przede wszystkim jednak wybierz się na Pioneer Square: to najstarsza dzielnica w mieście, kilka przecznic od przystani promowej. Słynie m.in. z klasycznych domów z czerwonej cegły, z żelaznymi okuciami. Wybrane z nich to stare tawerny, gdzie wypijecie piwo czy drinka - niczym w pubie z popularnego serialu "Grey's Anatomy", którego akcja rozgrywa się właśnie w Seattle. W innych zaś - m.in. liczne galerie, księgarnie czy antykwariaty... Warto dodać, że planowano zburzyć tę dzielnicę w latach 60., lecz mieszkańcy nie wyrazili na to zgody - ostatecznie ją odnowiono, aż z biegiem lat zyskała dużą sympatię i uznanie turystów.
Space Needle: wieża o 185 metrach wysokości, z latającym spodkiem na szczycie - pamiątka po słynnych targach; symbol miasta. Budzi niezwykłe odczucia, głównie nocą, gdy jest efektownie podświetlony. Warta zobaczenia jest też panorama miasta roztaczająca się z tarasu widokowego położonego w tym „spodku”.
Z kolei Stary Targ, czyli Pike Place Market to najstarszy targ w całych Stanach - ponad stuletni. Farmerzy handlowali tu już w 1907 roku, oferując swe zbiory znacznie taniej niż w sklepy. Rynek działał dynamicznie, przetrwał nawet czas Wielkiego Kryzysu - dopiero w latach 60. sytuacja uległa pogorszeniu. Mieszkańcy nie wyrazili zgody na zamknięcie targu, a obecnie - odrestaurowany - przyciąga turystów.
Podziemne miasto: osiadające domy spowodowały, że konieczne było podniesienie poziomu chodników. W ten sposób powstały liczne kompleksy piwnic - obecnie modne restauracje oraz klimatyczne kafejki.
Muzeum Sztuki Seattle: podziwiaj kolekcję sztuki nowoczesnej, a w Muzeum Lotnictwa w słynnej Red Barn, czerwonej stodole, to kolebka Boeinga.
Klondike Gold Rush National Historical Park: park narodowy i historyczny na Alasce, w stanie Waszyngton. To właśnie na jego terenie położone jest m.in. Seattle. Powstał na pamiątkę wydarzeń zwanych gorączką złota - po odkryciu złota - nad Klondike. Były to wtedy tzw. obszary złotodajne. Od 1998 r. park połączono z kanadyjską częścią (Chilkoot Trail).
Jeśli zaś wybierasz się tu z dziećmi, zainteresuje Cię także.nowoczesne Aquarium i Woodland Park ZOO. Dzieciakom spodoba się też Gumowa Ściana - pokryta gumami do żucia zostawionymi przez znudzonych widzów czekających w kolejce do teatru. Obecnie gumowa warstwa ma grubość kilku centymetrów.
Seattle to także muzyka, kolebka stylu grunge, "brudnej" odmiany rocka, zwanej też Seattle Sound. Chyba nie ma na świecie fana rocka, który nie wie, że to w Seattle narodził się ten nurt muzyczny - na czele z takim sławnym zespołem jak Nirvana. Swoje korzenie mają tu też Soundgarden, Alice in Chains, Pearl Jam, Mudhoney, Candlebox czy Queensryche. Także Jimmy Hendrix urodził się właśnie z Seattle. Grunge wiąże się z połową lat 80., kiedy to w stanie Waszyngton, głównie w Seattle oraz okolicy zaczęły masowo powstawać zespoły grające charakterystyczną muzykę młodych zbuntowanych - szczerą, bezkompromisową, zainspirowaną hard rockiem, punkiem, heavy metalem, ale także łagodniejszym indie rockiem. Zespoły zawiązywały się przede wszystkim w garażach - były to małe garażowe kapele, w których skład wchodzili zbuntowani 20-latkowie. Grunge to przede wszystkim dość mocno zniekształcone gitary elektryczne idące w parze z charyzmatycznym wokalem oraz tekstem niosącym przekaz. Sprawia wrażenie muzyki nieco chaotycznej, a nawet zaniedbanej.
Co więcej, w stylu grunge ważny jest ponury - zapewne dlatego właśnie to Seattle stało się jego kolebką - nastrój, złość, niezadowolenie, frustracja, bunt oraz ostry sprzeciw, niemal negowanie rzeczywistości. Warto dodać, że nikt z wykonawców nie nazywał tej muzyki grungem - określenie po raz pierwszy padło w 1981 roku z ust Howarda Wuelfinga, ówczesnego dziennikarza pisma „New York Rocker”.
Kultowe płyty grungowe - "Facelift" grupy Alice in Chains, "Nevermind" Nirvany, "Ten" Pearl Jamu czy "Badmotorfinger" grupy Soundgarden, "Dirt" grupy Alice in Chains, "Temple of the Dog" zespołu o identycznej nazwie itd. Po latach, a także obecnie grunge stanowi inspirację licznych młodych zespołów rockowych grających post-grunge lub mieszankę - np. Audioslave, 3 Doors Down, Puddle of Mudd, Creed, Staind, Foo Fighters, Godsmack, Stone Sour, Shinedown czy A Perfect Circle.
Seattle słynie jako kolebka odmiany rocka - stylu grunge, ale także miejsce akcji licznych filmów. Należy wymienić bijący rekordy i wspomniany już serial medyczny Grey's Anatomy - szpital Seattle Grace nie istnieje, ale został uznany za jedno z najlepszych fikcyjnych miejsc pracy. Warto też wymienić dreszczowe The Killing, a także film Bezsenność w Seattle, Miłość w Seattle. Seattle popularność zyskało dzięki swej atmosferze i warunkom klimatycznym - jest ponoć mroczne, deszczowe i tajemnicze, więc wyjątkowo filmowe! Według statystyk śnieg pada tu jedynie dwa dni w roku, nawet ulepienie śnieżek to wielkie wyzwanie!
Seattle kojarzy się jako miasto depresyjne, wiecznie ponure, więc osadzenie w nim akcji wiąże się z pewnym ryzykiem. Warto jednak poznać to miejsce nie tylko na filmach, ale także osobiście - latem słońce świeci nawet w najbardziej deszczowym mieście świata. Pamiętaj, że nazywane też bywa Szmaragdowym Miastem, gdyż w okolicy znajduje się wiele lasów - zaskakujących soczystością - oraz parków. Ponadto ogrom deszczu w Seattle to ponoć mit - pada tu mniej niż np. w Nowym Jorku, Bostonie czy Washington DC. Niebo nad Seattle jest jednak zwykle mocno zachmurzone, występują mżawki straszące oberwaniem chmury. Jeżeli jednak lubisz ponure klimaty - w środku jesieni, w październiku, miasto jest naprawdę szare, bez choćby jednego promienia słońca. Tylko dla wielbicieli takich klimatów!