X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Seinajoki

już od 78 zł
19 gru 26 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
11 sty (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
19 sty (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
11 sty (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
20 sty (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
11 sty (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
21 sty (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
16 sty (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
24 sty (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
17 sty (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
23 sty (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Seinajoki

Przewodnik po lotach Warszawa Seinajoki

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Warszawa - Seinajoki- poradnik dla turystów

Wybierasz się w podróż samolotem Warszawa - Seinajoki po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w Internecie pojawiają się informacje o różnych rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli przewoźnik daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki poradnik, który charakteryzuje po kolei, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Warszawa - Seinajoki w dniu lotu, podczas którego pasażer dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż rejestrowany. W zależności od rodzaju odprawy turysta jest zobligowany do pojawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Powszechną odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Warszawa - Seinajoki. Po przybyciu na lotnisko trzeba odszukać odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Poza tym będziesz mógł zważyć i nadać swoją torbę, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przewieziony przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy pasażer musi odłożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed odlotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw sprawdź na stronie lotniska Warszawa - Seinajoki czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż rejestrowany. Wpisz do urządzenia dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do zakupu lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość nadać swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje przywieszkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zdać w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet przewoźnicy również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością zarezerwowania biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą formularza internetowego, który generuje się na stronie internetowej wybranego przewoźnika, najczęściej uruchamiana jest kilka dni przed lotem. Po wpisaniu danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli zamierzasz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu wylotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść do samolotu pasażer musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Najważniejsze jest, żeby mieć ze sobą prawidłowe dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.