X
Ładowanie...

Tanie loty z Warszawy do Szczecina

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Szczecin

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Szczecin

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Szczecin

Przewodnik po lotach Warszawa Szczecin

Tanie loty Warszawa Szczecin - korzyści

Tanie loty Warszawa-Szczecin

W linii prostej z Warszawy do Szczecina jest 454 km, ale autem trzeba pokonać trasę liczącą aż 566 km. Nawet autostradą nie można przejechać tej drogi krócej niż w 5 godz. 15 min, nie mówią już o korkach przy wyjeździe z Warszawy. Tak samo to wygląda z pociągami. Pociągiem pospiesznym dojedzie się po tym samym czasie, jeżeli pociąg się nie opóźni. Zwykły pociąg pokonuje trasę w 7 godz. Biorąc pod uwagę czas podróży oraz cenę, lepiej jest wybrać szybszy i bardziej niezawodny sposób podróży Warszawa-Szczecin - samolot. To zupełnie inna wygoda podróży, a dzięki tanim lotom Warszawa-Szczecin nie zapłacisz więcej. Tanie loty z Warszawy do Szczecina w dwie strony to teraz tylko 67 zł. Lot do Szczecina zajmie zaledwie 1h 10min! Uwzględniając nawet czas dojazdów i odprawy - w Szczecinie jest się szybciej niż w przypadku samochodu lub pociągu.

Tanie loty Warszawa Szczecin - jak szukać promocyjnych biletów?

Statystyka nie pozostawia złudzeń - najłatwiej zarezerwować tanie loty na ok. 2-3 miesiące przed datą wylotu. W kalendarzu Lotów FRU.PL zobaczysz, którego dnia bilety lotnicze Warszawa Szczecin są w najkorzystniejszych cenach. Jednak loty krajowe są wyjątkiem od reguły i możesz wykupić promocyjną ofertę lotów nawet 2 tygodnie przed dniem wylotu.

Tanie loty Warszawa Szczecin - sposób na oszczędność

Oszczędzanie w podróży nie jest trudne! Pamiętaj, że razem znaczy taniej. Zamów na FRU.PL lot i nocleg, a z pewnością wyjdziesz na tym dobrze. Aby oszczędzać, wystarczy zasubskrybować newslettera z informacją o aktualnych promocjach albo zapisać się na Alarm Cenowy, który wyśle Ci e-maila, kiedy tanie bilety lotnicze Warszawa Szczecin w zaakceptowanej przez Ciebie cenie będą dostępne. Nie bój się także latać bez bagażu nadawanego do luku. Z pewnością zmieścisz się do dość dużego bagażu podręcznego nawet na 2-tygodniową podróż. Miej na uwadze, że takie rzeczy kosmetyki czy ręcznik otrzymasz w hotelu.

Tanie loty Warszawa Szczecin - linie lotnicze

Poniżej lista wszystkich tanich linii lotniczych oferujących przelot na trasie Warszawa - Szczecin:

Tanie loty Ryanair Warszawa Modlin Szczecin
Tanie loty LOT Warszawa Szczecin
Tanie loty WizzAir Warszawa Szczecin

 

Tanie loty Warszawa Szczecin - odprawa i podróż liniami LOT

Tanie loty Warszawa Szczecin są obsługiwane przez istniejące już od 1929 r. polskie linie lotnicze LOT. Przewoźnik z taką tradycją obsługuje lot po Polsce (takie jak Warszawa-Szczecin), po Europie i po całym świecie. W lotach krajowych do wyboru są 4 taryfy od Buisness Class po Economy Simple. Ta ostatnia nie wlicza w cenę biletu darmowego bagażu rejestrowanego. W przypadku lotów krajowych Warszawa-Szczecin, bagaż podręczny w zupełności wystarczy każdemu, ponieważ ma wymiary 23 x 40 x 55 cm i wagę do 8 kg oraz torebkę a składany wózek dla dziecka i płynne posiłki dla maluchów poza limitem bagażowym. Zobacz promocje lotnicze LOT-u.

Podróżując samolotem po Polsce z Warszawy do Szczecina, warto przeprowadzić odprawdę przez Internet. Przygotuj jedynie numer biletu i nazwisko pasażera. Można odprawić się na 24 godz. przed startem, ale nie później niż 2 godz. przed wylotem. Inne rozwiązania to odprawa na lotnisku albo telefoniczna.

Tanie loty Warszawa Szczecin - masz wybór

Warszawa i Szczecin to istotne porty lotnicze, z których dolecisz do niesamowitych miejsc. Dlatego, zanim zdecydujesz się na podróż z Warszawy do Szczecina, sprawdź listę kierunków, z których dolecisz z Warszawy:

Tanie loty Warszawa Malaga
Tanie loty Warszawa Alicante
Tanie loty Warszawa Ateny
Tanie loty Warszawa Barcelona
Tanie loty Warszawa Belfast
Tanie loty Warszawa Chicago
Tanie loty Warszawa Cancun
Tanie loty Warszawa Dublin
Tanie loty Warszawa Ibiza
Tanie loty Warszawa Dżakarta
Tanie loty Warszawa Lizbona
Tanie loty Warszawa Gran Canaria
Tanie loty Warszawa Madryt
Tanie loty Warszawa Paryż
Tanie loty Warszawa Praga
Tanie loty Warszawa Punta Cana
Tanie loty Warszawa Rzym
Tanie loty Warszawa Werona
Tanie loty Warszawa Wrocław
Tanie loty Warszawa Zagrzeb

 

Do Szczecina dolecisz również z innych miejsc w kraju:

Tanie loty Gdańsk Szczecin
Tanie loty Kraków Szczecin
Tanie loty Katowice Szczecin
Tanie loty Łódź Szczecin
Tanie loty Lublin Szczecin
Tanie loty Poznań Szczecin
Tanie loty Rzeszów Szczecin
Tanie loty Wrocław Szczecin

 

Tanie loty Warszawa Szczecin - Dojazd na lotniska

Sam lot Warszawa-Szczecin mija szybko, ale zwróć uwagę na to, że należy jeszcze uwzględnić czas dojazdów i odprawy, która rusza dla połączeń krajowych na 2 godz. przed wylotem, a kończy się 30 minut przed startem.

Dojazd na lotnisko Szczecin-Goleniów

Lotnisko Szczecin Goleniów ma wygodny dojazd do centrum miasta. Regularnie kursują pociągi ze stacji Port Lotniczy Szczecin Goleniów do stacji Szczecin Główny. Jazda zajmuje ok. 40 min, a bilet kolejowy kosztuje mniej więcej 12 zł (normalny), 7,5 zł (uczniowski) lub 6 zł (studencki). Do wyboru pozostają także autobusy LOT-u (25 zł) lub busy.

Dojazd na lotnisko Warszawa-Okęcie

Lotnisko Chopina jest bardzo dobrze skomunikowane z miastem. Dojeżdżają na nie autobusy komunikacji miejskiej: z Dworca Centralnego 175, z Metra Politechnika 188, 148, 331 oraz nocne N32. Bilet jednorazowy w 1. strefie obejmującej całe miasto kosztuje 4,40 zł (normalny). Z lotniska Chopina jeżdżą też pociągi SKM: S2 i S3. Dzięki nim dojedzie się do centrum, na Pragę i dalej. Dojazd ze Śródmieścia autobusami czy pociągami nie trwa dłużej niż pół godziny.

Dojazd na lotnisko Warszawa-Modlin

Dojazd samochodem najlepiej jest pokonać drogą ekspresową S7, która znajduje się w pobliżu lotniska. Kolejną możliwością dojazdu jest specjalny autobus Modlinbus, który wyjeżdża z centrum Warszawy. Do Modlina dojedziemy także pociągiem – TLK, EIC i Koleje Mazowieckie. Pociągi zatrzymują się na stacji kolejowej Modlin, skąd kursują autobusy Kolei Mazowieckich, które podwożą pasażerów pod same drzwi lotniska.

Tanie loty Warszawa Szczecin - przewodnik po Szczecinie

Szczecin, Wały Chrobrego

Szczecin ma wiele powodów do dumy. Znajdziecie tu ślady po wielkich postaciach historycznych (np. carycach). Warto odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich. Wiesz, że Szczecin swego czasu był stolicą państwa (Pomorza Zachodniego) i stąd panowali jego władcy? Równie wartościowa pod względem historycznym jest Baszta Siedmiu Płaszczy. Wiąże się z nią legenda o krawcu, który swojemu władcy uszył 7 niezwykłych strojów, ale resztki materiału wykorzystał do suki swojej żony. Za to Bogusław X miał go wtrącić do więzienia w baszcie. Szczecinianie kochają takie historie. Stąd pochodziła Sydonia von Bork, jedna z najsłynniejszych czarownic, która miała rzucić klątwę na ród Gryfitów. Nic dziwnego, że w tym mieście osiadł twórca ballady romantycznej Karl Loewe. Miał skąd czerpać inspiracje!

Szczecin to także nowoczesność z tradycją. Każdy miłośnik kina wie też, że w Szczecinie znajduje się najstarsze kino na świecie Pionier 1909. Ponadto jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc miasta jest wyglądająca jak góra lodowa Filharmonia im. Karłowicza. Szczecinianie czas wolny spędzają też na bulwarach lub na Wałach Chrobrego, a popularną rozrywką jest przejażdżka łodzią motorową po Odrze. Miłośnicy sportu kojarzą pewnie Azoty Arenę.