X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Thisted

już od

24 cze 01 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Thisted

Bilety lotnicze Warszawa Thisted

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Thisted

Przewodnik po lotach Warszawa Thisted

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Warszawa - Thisted- informator dla podróżujących

Wybierasz się w podróż samolotem Warszawa - Thisted po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w Internecie pojawiają się informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki poradnik, który charakteryzuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Warszawa - Thisted w dniu lotu, w trakcie którego turysta otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od typu odprawy podróżujący jest zobowiązany do stawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Powszechną odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Warszawa - Thisted. Po dotarciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swój bagaż, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba przejść do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy turysta musi odłożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia do samolotu jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed odlotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku sprawdź w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Wprowadź do automatu informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje przywieszkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych klientów. Poza możliwością kupienia biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy odprawić się przed wylotem przez Internet. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie wybranego przewoźnika, zazwyczaj uruchamiana jest parę dni przed podróżą. Po wpisaniu danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz lecieć z bagażem odprawianym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść do samolotu podróżujący musi mieć ze sobą wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Najważniejsze jest, aby wziąć ze sobą aktualne dokumenty, którymi posługiwałeś się podczas odprawy.