X
Ładowanie...

Tanie loty Air Berlin Warszawa Tirana

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
10 paź 17 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Air Berlin

Warszawa Tirana

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Air Berlin Warszawa Tirana

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Air Berlin Warszawa Tirana

Przewodnik po lotach Air Berlin Warszawa Tirana

Odprawa na lotnisku

Podróż samolotem Warszawa - Tirana linią Air Berlin oznacza duży stres związany nie tylko z samym faktem odbycia lotu, ale również z procedurami, którym trzeba poddać się na lotnisku. Czy da się przyspieszyć odprawę biletowo-bagażową? Zebraliśmy najważniejsze rady dla podróżnych.

Odprawa biletowo-bagażowa

Planujesz wyjazd Warszawa - Tirana linią Air Berlin? Odprawa to proces, w czasie którego turyści nadają bagaże rejestrowane, a także uzyskują od obsługi dokumenty upoważniające do wejścia na pokład. Jeśli chcesz uniknąć spóźnienia, przybądź na lotnisko na 2,5 godziny przed wylotem. W pierwszej kolejności należy stawić się przy odpowiedniej bramce i okazać dokumenty - dowód tożsamości lub wizę a także bilet lotniczy. Kolejnym krokiem jest zdanie bagażu głównego, którego nie zabieramy na pokład. Po wykonaniu tych czynności turysta dostaje kartę pokładową, która zawiera dane personalne, numer lotu czy godzina.

Sprawdzanie bagażu podręcznego

Następnym krokiem będzie stawienie się przy bramce bezpieczeństwa. To tutaj sprawdza się bagaż pokładowy, który przechodzi przez skaner. Podróżny jest zobligowany do wyjęcia metalowych przedmiotów - chodzi między innymi o zegarek, monety czy sprzęty elektroniczne - telefon, laptop i przejścia przez bramkę bezpieczeństwa. Czasem przeprowadzana jest kontrola osobista.

A może odprawa online

Po przejściu przez kontrolę podróżny z walizką podręczną może wreszcie spokojnie czekać na odlot. Ostatnim krokiem będzie okazanie karty pokładowej personelowi, który kieruje do tzw. rękawa lub busu transportującego turystów na pokład. Warto także podkreślić, że w dzisiejszych czasach wiele linii lotniczych, np. na trasie Warszawa - Tirana umożliwia dokonanie odprawy online, co zdecydowanie upraszcza cały proces.