X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Waszyngton

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Waszyngton

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Waszyngton

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Waszyngton

Przewodnik po lotach Warszawa Waszyngton

Tanie bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton

Tanie loty Warszawa-Waszyngton

Tanie loty Warszawa Waszyngton to prosty i ekonomiczny sposób, żeby zacząć swoją przygodę ze Stanami Zjednoczonymi. Loty do USA uchodzą za drogie, ale można znaleźć wiele promocji lotniczych, które sprawią, że podróż wcale nie będzie tak kosztowna. Waszyngton to stolicja USA, więc nie brakuje powodów, by zobaczyć miejsce, w którym zapadają decyzje zmieniające oblicze świata.

Tanie bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton - jak szukać tanich lotów?

W przypadkach lotów międzykontynentalnych takich jak Warszawa-Waszyngton opłaca się jak najwcześniejsza rezerwacja. Dzięki temu, że zarezerwuje się bilety z wyprzedzeniem 3 miesięcy, można zaoszczędzić kilkaset złotych. Poza tym ma się więcej czas na załatwienie formalności związanych z wizą do USA. Żeby zapłacić mniej za bielty lotnicze Warszawa-Waszyngton, warto wybierać loty przesiadkowe, zwłaszcza, kiedy są to loty Samrt Connection - te pozwalają zaoszczędzić do 60% procent ceny w porównaniu do standardowych przesiadek. Nie zapomnij też o ubezpieczeniu podróżnym - opieka medyczna w USA jest prywatna i kosztowna. Lepiej więc nie narażać się na koszta. Na FRU.PL zarezerwujesz nie tylko najtańsze bilety Warszawa-Waszyngton, lecza także wykupisz ubezpieczenie.

Tanie bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton - linie lotnicze

To stolicy USA latają linie z całego świata. Oto lista przewoźników, którzy oferują bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton:

Tanie bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton - lotniska

Warszawa posiada dwa lotniska, z których to lotnisko Chopina obsługuje przede wszystkim linie regularne i połączenia międzykonynetnalne, jak loty z Warszawy do Waszyngtonu, a Modlin - tanie linie lotnicze. Nie oznacza to, że na 100% polecisz z lotniska na Okęciu, ponieważ najtańsze bilety do Waszyngtonu to przede wszystkim loty z przesiadką. Dlatego może się zdarzyć, że właśnie z Modlina będzieć lecieć do Oslo czy do Londynu, żeby przesiąść się na połączenie do Waszyngtonu.

Waszyngton posiada dwa główne porty lotnicze obsługujące ruch międzykontynentalny. Są to lotnisko Waszyngton-Dulles i lotnisko Waszyngton-Reagan-National.

Dojazd na lotnisko Warszawa-Okęcie

Na lotnisko Chopina dojeżdżają pociągi linii S2 i S3 oraz autobusy miejskie 175, 188, 145, 331 oraz nocny N32. Droga od Dworca Centralnego na lotnisko linią 175 trwa około 30 minut w zależności od natężenia ruchu.

Dojazd na lotnisko Warszawa-Modlin

Na modlińskie lotnisko najłatwiej dojechać ModlinBusem, którego ceny zaczynają się już od 9 zł. O cenie decyduje kolejność zakupu. Autobusy i busy odjeżdżają z różnych punktów Warszawy, np. spod Pałacu Kultury, z Dworca Wschodniego cze ze stacji metra Młociny. Na dojazd trzeba przeznaczyć około godziny. Do wyboru jest też kolejowy bilet lotniskowy za 17 zł, ale pociąg nie dojeżdża bezpośrednio pod lotnisko. Pod terminal można dojechać busem.

Dojazd na lotnisko Waszyngton-Dulles

Lotnisko wybudowano 41 km od stolicy USA i wyróżnia się na tle innych waszyngtońskich lotnisk ciekawym kształtem nawiązującym do skrzydła samolotu. Najszybszy i natańszy sposób dojazdu do miasta to ekspresowy bus do pierwszej stacji srebrnej linii metra. Bilet na busa kosztuje od 3 do 5 dolarów. Bilety na metro można kupić przy wejściu na stację, a kosztują od 50 centów do 6 dolarów.

Dojazd na lotnisko Waszyngton-Reagan-National

Ten port lotniczy znajduje się 5 km na południe od Waszyngtonu, czyli praktycznie w mieście. Dojazd z lotniska Regana jest dość łatwy, dzięki temu, że między terminalami B i C znajdue się stacja metra linii żółtej i niebieskiej. Przy wejściach na stację znajdują się automaty do zakupu biletów, których cena nie przekracza 6 dolarów. Obie linie dojeżdząją do stacji Pentagon, gdzie żółta skręca na północny wschód (do L'Enfant Plaza, Gallery Place, Fort Totten) a niebieska na północny zachód do Rosslyn, by w końcu odbić na wschód do Metro Ceneter, L'Enfant Plaza i Stadium-Armory.

Tanie bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton - połączenia alternatywne

Do Waszyngton zarezerwujesz również loty z innych miast:

Warszawa ma dobre połączenia ze wieloma miastami:

Warto też porównać tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku czy do Filadelfii. Z Nowego Jorku do Waszyngtonu można dojechać już za 70-250 zł w jedną stronę, a z Filadelfii za 40-200 zł. Rzuć też okiem na promocje lotnicze do USA.

Tanie bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton - co zobaczyć w Waszyngtonie?

Waszyngton, pomnik Lincolna w Mauzoleum Lincolna

Stolica USA kojarzy sie wszystkim z kilkoma miejscami. Są to Biały Dom, Kapitol, park National Mall, gdzie stoi słynny obelisk, czyli Monument Waszyngtona. Warto też zobaczyć mauzoleum Lincolna, ojca amerykańskiej demokracji. Wiele z waszyngtońskich atrakcji jest bezpłatnych, np. wstęp do Kongresu. Podobnie jest z The Smithsonian, skupiskiem prawie 20 muzeów, do których wchodzi się za darmo. Wśród nich warto wyróżnić miejsce mogące rywalizować ze swoim londyńskim odpowiednikiem - National Museum of Natural History. Dwa najczęściej odwiedzane miejsca to National Air and Space Museum oraz National Museum of American History.

Tanie bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton - pogoda i klimat w Waszyngtonie

Waszyngton nie słynie z dobrej pogody. Latem faktycznie w mieście jest dość gorąco, dlatego ludzie szukają ochłody w parkach miejskich. Poza tym wiosna, jesień i zima niewiele się różnią od tych znanych z Polski. Dlatego najlepszym czasem na zwiedzanie Waszyngtonu są wiosna i wczesna jesień.

Tanie bilety lotnicze Warszawa-Waszyngton - wizy do USA

Problem wiz do USA jest znany każdemu, kto chce lecieć z Warszawy do Waszyngtonu. Wszelki potrzebne informacje znajdują się na stronie ustraveldocs.com. Warto pamiętać, żę wiza nieimigracyjna, czyli m.in. wiza turystyczna, pozwala na wjazd do 90 dni, jednak o dozwolonej długości pobytu decyduje tak naprawdę urzędnich imigracyjny na lotnisku w Waszygtonie. Termin ważności wizy z kolei określa czas w jakim można się polecieć z Warszawy do Waszyngtonu. Należy zgodnie z prawdą wypełnić wymagane formularze i z ich kopiami stawić się na umówione spotkanie z konsulem. Za wizę trzeba zapłacić. W przypadku turystycznej lub służbowej (kategoria B) jest to 640 zł (styczeń 2016 r.). Na stronie ambasady widnieje prośba o rozpoczęcie składnaie wniosków na 3 miesiące przed planowaną podróżą. Jednak czas oczekiwania na wizę wynosi zazwyczaj od 3 do 10 dni roboczych, a decyzja zapada od 2 do 7 dni. Lepiej jednak nie odkładać tego na później.