X
Ładowanie...

Tanie loty z Warszawy na Zanzibar

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
25 kwi 02 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Zanzibar

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Zanzibar

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Zanzibar

Przewodnik po lotach Warszawa Zanzibar

Tanie loty Warszawa Zanzibar - lataj z FRU.PL

Tanie loty Warszawa-Zanzibar

Po tych wakacjach zapach goździków i cynamonu przestanie Ci się kojarzyć ze świętami. Zobacz na własne oczy legendarną Wyspę Przypraw, do której pływali dawni żeglarze w poszukiwaniu cennych aromatów. Ten zapach pamięta się już zawsze tak jak białe plaże i niesamowicie smaczne owoce. Gdziekolwiek się nie rozejrzeć, tam widać piaszczyste wybrzeże i turkus oceanu, a w tle słychać żywą muzykę mieszkańców wyspy.

Tanie loty Warszawa Zanzibar - przewodnik po lotach

Tanie loty Warszawa-Zazibar można dostać na FRU.PL cały rok, dzięki temu, że nasza wyszukiwarka porównuje nie tylko loty bezpośrednie, lecz także składane, czarterowe i Smart Connection, które obniżają ceny nawet o 70-60% dzięki przesiadkom. Aby mieć pewność, że widzisz najkorzystniejsze oferty skorzystaj z opcji +/- 2 dni lub, jeśli możnesz sobie pozwolić na elastyczne daty, kalendarz lotów z całego miesiąca, gdzie dzień po dniu notujemy najtańsze połączenia na Zanzibar. Kupowanie tanich biletów lotniczych nigdy nie było tak proste.

Tanie loty Warszawa Zanzibar - ile kosztują loty na Zanzibar?

Z Polski, a dokładanie z Warszawy, na Zanzibar leci się co najmniej 19h 10min. Tanie bilety lotnicze na Wsypę Przypraw zaczynają się teraz od 2528 zł. Linie lotnicze mający w ofercie najtańsze tanie loty z Warszawy to:

 

Tanie loty Warszawa Zanzibar - jak zaoszczędzić?

Porównaj tanie loty z Warszawy na Zanzibar z połaczeniami z innych miast, może bardziej opłaca się dojechać na dalsze lotnisko:

Tanie loty Kraków Zanzibar
Tanie loty Katowice Zanzibar
Tanie loty Wrocław Zanzibar

 

Warto też zobaczyć tanie loty do Tanzanii, bo czasem lotnisko w Dar es Salaam ma lepsze ceny niż to na Zanzibarze, oraz tanie loty na Zanzibar z Polski.

Zazwyczaj jest też tak, że rezerwując w pakiecie lot i hotel, otrzymujesz lepszą cenę. FRU.PL oferuje nie tylko bilety lotnicze, lecz także noclegi, ubezpieczenia podróżne i wynajem samochodu. Zapytaj się o to w Centrum Rezerwacji FRU.PL.

Pamietaj też, że zawsze masz wybór. Oto lista miejsc, z których tanio dolecisz z Warszawy:

Tanie loty Warszawa Malaga
Tanie loty Warszawa Ateny
Tanie loty Warszawa Brindisi
Tanie loty Warszawa Bukareszt
Tanie loty Warszawa Bydgoszcz
Tanie loty Warszawa Korfu
Tanie loty Warszawa Chania
Tanie loty Warszawa Edynburg
Tanie loty Warszawa Stambuł
Tanie loty Warszawa St Petersburg
Tanie loty Warszawa Lizbona
Tanie loty Warszawa Londyn
Tanie loty Warszawa Moskwa
Tanie loty Warszawa Monachium
Tanie loty Warszawa Paryż
Tanie loty Warszawa Palma de Mallorca
Tanie loty Warszawa Sydney
Tanie loty Warszawa Wenecja
Tanie loty Warszawa Wiedeń
Tanie loty Warszawa Zurych

 

Tanie loty Warszawa Zanzibar - przewodnik po Zanzibarze

Zanzibar, łodzie

Zanzibar to piękne miejsce o niebanalnej historii, chociaż większość podróżnych przylatuje na wyspę ze względu na nieziemsko piękne plaże. Wyobraź sobie piękną wyspę na wschód od Afryki, gdzie z kaprysu władcy posadzono goździkowece przed każdym domem. Do takiego miejsca docierali żeglarze i we wspomnieniach zarzekali się, że zapachy przypraw czuli jeszcze zanim zobaczyli wyspę. W tym miejscu życie płynie powoli, niezależnie od tego, czy rządy sprawowali sułtani, Brytyjczycy czy władze Tanzanii. Tutaj miała miejsce najkrótsza wojna na świecie, bo sami mieszkańcy należą do najspokojniejszych i najżyczliwszych ludzi na świecie.

 

Tanie loty Warszawa Zanzibar - powody, by zobaczyć Zanzibar

Plaże na Zanzibarze należą do najpiękniejszych na świecie. Warto zobaczyć te plaże: Nungwi, Kiwengwa, Kendwa, Paje, Bwejuu oraz Nakupenda.

Muzyka na Zaznzibarze rozbrzmiewa niemal wszędzie, a mieszkańcy wyspy uchodzą za bardzo umuzykalnionych. Stąd pochodził Freddie Mercury!

Pokazy tańca afrykańskiego i inne wydarzeia muzyczne to nieodłączny elemnet podróży na tę rajską wyspę. Niektóre organizują hotele dla turystów, ale przechadzjąc się plażami lub uliczkami Stone Town można trafić na zupełnie spontaniczne pokazy.

Dzięki tanim lotom na Zanzibar można odbyć najlepszą podróż kulinarną życia. Kuchnia zanzibarska jest oparta o to, co rośnie w tamtejszych ogródkach a są to egzotyczne dla Europejczyków owoce, przyprawy z pobliskich plantacji i rosnące wszędzie kokosy. Jednocześnie w tej kuchni spotykają się rozmaite tradycje - arabskie, afrykańskie a nawet indyjskie.

Trzeba też koniecznie poznać urok Stone Town. Jest to jedno z najstarszych miast Afryki i podobno jedyne średniowieczne miasto, które pozostaje zamieszkane do dziś.

Zanzibar jest doskonałym miejscem na nurkowanie. Woda jest niezwykle przejrzysta, a podwodny świat urozmaicony.

 

Tanie loty Warszawa Zanzibar - kiedy lecieć?

Sezon turystyczny na Zanzibarze przypada na polską zimę - styczeń i luty. Druga pora sucha, która gwarantuje dobrą pogodę na Zanzibarze od czerwca po końca września. Poza tymi miesiącami może na wyspie padać. Poza sezonem wiele hoteli jest zamkniętych.

 

Tanie loty Warszawa Zanzibar - praktycznie informacje

Wiza do Tanzanii, uprawniająca do przebywania na Zanzibarze kosztuje 50 dolarów amerykańskich i pozostaje ważna 90 dni. Ta sama wiza uprawnia do przebywania na wyspie Mafia i w Tanganice, czyli kontynentalnej części kraju. Wizę można kupić na przejściach granicznych, np. Dar es Saalam oraz w ambasadzie Tanzanii w Berlinie.

Ubezpieczenie podróżne zakupione w Europie nie obowiązuje, ale ubezpieczyciel zwraca koszty ewentualnej hospitalizacji po powrocie do kraju.

Szczepienia przeciwko żółtej febrze teoretycznie są zalecane tylko w przypadku osób podróżujących przez kraje endemiczne, ale można zostać poproszonym na granicy o zaszczepienie się (koszt około 40-50 zł).

Waluty tanzańskiej (szyling tanzański) nie wolno wwozić do kraju ani wywozić z niego. Dolary amerykańskie (banknoty wydane po 2000 roku) i euro można wymienić bez problemu w bankach i kantorach. Od płatności kartą często pobiera się prowizję.