X
Ładowanie...

Tanie loty Wenecja Ateny

już od 517 zł
30 maj 06 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Włochy Ateny

Bilety lotnicze Włochy Ateny

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Mediolan
14 cze (czw)
WizzAir
Ateny
20 cze (śro)
Ryanair
Mediolan
11 cze (pon)
Ryanair
Ateny
18 cze (pon)
WizzAir
Mediolan
08 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
21 cze (czw)
Germanwings
Mediolan
11 cze (pon)
Ryanair
Ateny
21 cze (czw)
Germanwings
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Wenecja Ateny

Przewodnik po lotach Wenecja Ateny

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Wenecja - Ateny ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których samolot zniża się tylko do jedenego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , turbulencje o średniej sile, w trakcie których maszyna opada o kilka metrów, a turyści mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, w trakcie których maszyna gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla turystów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla pasażerów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z lotu  Wenecja - Ateny?

planujesz polecieć samolotem do Wenecja - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Wenecja - Ateny samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć zapięte pasy przez cały lot.