X
Ładowanie...

Tanie loty Westerland Salzburg

już od 608 zł
24 wrz 01 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Salzburg

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Salzburg
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Wrocław
01 lut (sob)
Eurowings
Salzburg
05 lut (śro)
Eurowings
Wrocław
01 lut (sob)
Eurowings
Salzburg
06 lut (czw)
Eurowings
Wrocław
01 lut (sob)
Eurowings
Salzburg
07 lut (pią)
Eurowings
Wrocław
01 lut (sob)
Eurowings
Salzburg
09 lut (nie)
Eurowings
Wrocław
01 lut (sob)
Eurowings
Salzburg
10 lut (pon)
Eurowings
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Westerland Salzburg

Przewodnik po lotach Westerland Salzburg

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w czasie Twojego lotu Westerland - Salzburg, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Salzburg lub w Westerland. Najistotniejsze kwestie bagażowe określa konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za zagubienie walizki  tylko pod warunkiem, że zagubienie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas załadunku przez załogę oraz że pasażer ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz otrzymania rekompensaty od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie bagażu jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już podczas spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Westerland - Salzburg. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część przewoźników przywiezie nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Westerland - Salzburg zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.