X
Ładowanie...

Tanie loty Wiedeń Umeå

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Wiedeń Umeå

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Wiedeń Umeå

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Wiedeń Umeå

Przewodnik po lotach Wiedeń Umeå

Przewożenie lekarstw w bagażu podręcznym w tanich lotach Wiedeń - Umea

O ile kwestia przewożenia przekąsek i napojów w samolocie nie pozostawia wątpliwości, o tyle transport lekarstw może już budzić niepewność i kontrowersje. Dowiedz się, które leki można wziąć ze sobą na pokład samolotu i poznaj reguły przewoźników co do tego.

Sposób przewożenia leków w bagażu podręcznym

Przepisy mówią, że pasażerowie mogą wziąć ze sobą medykamety w bagażu podręcznym. To dobra wiadomość dla ludzi korzystających z oferty tanich lotów Wiedeń - Umea, z takiego powodu, że z reguły zabierają oni jedynie podręczny bagaż. Powinno się wszystkie leki zapakować do specjalnej torby, dzięki czemu szybciej przejdziesz odprawę.

Możesz przewozić właściwie medykamenty każdego rodzaju. W bagażu podręcznym mogą znaleźć się lekarstwa ogólnodostępne, które nie potrzebują recepty (tabletki do ssania, preparaty do nosa czy żele). Możesz też transportować krople do oczu i środki odkażające i masz możliwość spakować więcej niż 100 ml. W bagażu podręcznym można zabrać również lekarstwa wydawane na receptę przez doktora specjalistę. Ale to podlega kolejnym regułom.

Transport leków na receptę

Leki sprzedawane na receptę również możesz przewieźć w bagażu podręcznym. Nieistotne, czy lecisz tanimi lotami Wiedeń - Umea, czy decydujesz się na regularne linie lotnicze – w każdym z tych przypadków możesz wziąć ze sobą lekarstwa na pokład. Musisz tylko powiedzieć w trakcie odprawy, że masz je przy sobie.

Lekarstwa wydawane na receptę od czasu do czasu jednakże mogą nie przejść kontroli bagażowej. Dzieje się tak, ponieważ w innych krajach są różnego rodzaju przepisy dotyczące wydawania i przepisywania. Z tego powodu też kontroler może poprosić cię o potwierdzenie autentyczności lekarstw, czyli po prostu należy przedstawić sprawdzoną dokumentację. Z reguły wystarczy zwykłe zaświadczenie od lekarza.

Przewoźnicy

Obowiązkowo sprawdź, jakie linie lotnicze kursują na trasie Wiedeń - Umea