X
Ładowanie...

Tanie loty Wilno Chania

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
08 cze 15 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Wilno Chania

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Wilno Chania

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Wilno Chania

Przewodnik po lotach Wilno Chania

Odwołany lub opóźniony samolot Wilno - Chania. Kiedy lot Wilno - Chania jest opóźniony

Anulowany samolot – to najstraszniejszy kosmar osób lecących z przesiadkami. Widmo opóźnionego samolotu możne napsuć nerwów także kolejnym pasażerom. Podpowiadamy, co w przypadku, kiedy twój lot będzie wykreślony lub będzie bardzo opóźniony.

Opanowanie nerwów

Opóźnienia lub odwołania lotów nie są powszechne. To raczej niezbyt częste wypadki, które można usprawiedliwić niesprzyjającą aurą, strajkami na lotnisku a także usterkami technicznymi. Ale nie ma to wpływu na to, że w chwili podania informacji, podróżujący mogą być bardzo zdenerwowani. Jednak nie ma powodu do niepokoju – nie będziesz pozostawiony sam sobie. Przewoźnik odpowiada za ciebie.

Każdy przewoźnik, także tanie loty Wilno - Chania, obowiązują się do zarezerwowania ci biletu następnym przelocie, jeżeli w wyniku opóźnienia ucieknie ci przesiadka. Poza tym muszą zapewnić podróżnym jedzenie i napoje, a jeśli czekanie na lot mocno się wydłuży, również nocleg. Możesz zorganizowania tego na własną rękę, dla przykładu wyszukując hotele znajdujące się w niewielkiej odległości od lotniska korzystając z wyszukiwarki FRU.

Dochodzenie odszkodowania po opóźnionym lub odwołanym rejsie

Jeśli samolot zostanie opóźniony lub odwołany możesz żądać wypłacenia środków nie tylko od firmy ubezpieczeniowej. Także linia lotnicza musi dać pieniądze na przebudowanie biletu i dla przykładu przewiezienia cię na pobliskie lotnisko. Na dodatek masz możliwość także wystąpić o odszkodowanie. Czas na wniesienie podania to tydzień.

Rekomensata przysługuje ci, jeśli opóźnienie trwa dłużej niż 3 godziny. Możesz dostać zwrot ceny biletu. Suma odszkodowania mieści się w granicach od 250 do 600 euro. Dotyczy to zarówno regularnych linii lotniczych, jak i tanich lotów Wilno - Chania. Nie dostaniesz go tylko wtedy, gdy opóźnienie jest wywołane nadzwyczajnymi okolicznościami, czyli jakimś wydarzeniem losowym.