X
Ładowanie...

Tanie loty Wilno Savonlinna

już od 358 zł
30 maj 06 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
15 cze (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
17 cze (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
29 maj (wto)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
31 maj (czw)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
30 maj (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
31 maj (czw)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
29 maj (wto)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
30 maj (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
29 maj (wto)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
02 cze (sob)
EasyJet
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Wilno Savonlinna

Przewodnik po lotach Wilno Savonlinna

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Organizujesz podróż samolotem do Wilno - Savonlinna ale obawiasz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich siły. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których maszyna zniża się maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których maszyna zniża się o kilka metrów, a podróżujący znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których maszyna gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z lotu  Wilno - Savonlinna?

planujesz polecieć samolotem do Wilno - , ale boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Wilno - Savonlinna sam wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to mieć zapięte pasy przez cały przelot.