X
Ładowanie...

Tanie loty Wilno Zagrzeb

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
25 kwi 02 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Wilno Zagrzeb

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Wilno Zagrzeb

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Wilno Zagrzeb

Przewodnik po lotach Wilno Zagrzeb

Zwierzę w podróży - wskazówki dla właścicieli

Wyjeżdżasz za granicę i masz zamiar zabrać ze sobą ukochanego kota? Sprawdź, czy Twoja linia lotnicza akceptuje obecność futrzaka na pokładzie. Prezentujemy najważniejsze informacje dla właścicieli. W jaki sposób przygotować psa lub kota do lotu Wilno -Zagrzeb?

Przygotuj kontener dla zwierzaka

Na początku warto zauważyć, że nie każda linia lotnicza pozwala na przewóz zwierząt samolotem, dlatego przed zaplanowaniem wyjazdu należy zapoznać się z wewnętrznymi przepisami. Większość tanich linii wpuszcza na pokład samolotu jedynie psa przewodnika. Często istnieje możliwość przewożenia zwierzęcia w bagażowni lub drogą cargo, jednak taki sposób transportu może powodować stres u futrzaka. Kupiłeś bilety na połączenie Wilno - Zagrzeb, a przewoźnik akceptuje w kabinie zwierzęta? Po wykupieniu biletu warto poinformować przewoźnika o chęci przewiezienia kota lub psa. Z reguły dla futrzaka nie musimy zamawiać oddzielnego biletu. Bardzo ważne jest natomiast zakupienie odpowiedniej klatki, w której pupil bezpiecznie przetrwa podróż. Transporter musi oczywiście umożliwiać zwierzęciu swobodę ruchów.

Dokumenty dla futrzaka

Jeżeli chcesz przewieźć pupila samolotem, pamiętaj o formalnościach. Odpowiednie dokumenty są w tym wszystkim najważniejsze - przede wszystkim paszport wystawiony przez weterynarza. Czworonóg musi także mieć wszczepiony mikroczip - jest to obowiązkowe we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Planujesz podróż Wilno -Zagrzeb? Pamiętaj, że w trakcie lotu kontener ze zwierzęciem nie może być otwierany, a samego psa nie można z niego wyjmować. Warto odpowiednio wcześniej przyzwyczajać futrzaka do zamknięcia - to sprawi, że lepiej zniesie lot i będzie bardziej spokojny.