X
Ładowanie...

Tanie loty z Wrocławia

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Loty wylot z: Wrocław

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Wrocław Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Wrocław

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje wylot z: Wrocław

Przewodnik po lotach Wrocław

Tanie loty z Wrocławia

Tanie loty z Wrocławia - oferta linii lotniczych

Jeśli wybierasz się w podróż i interesuje Cię wylot z Wrocławia, poszukaj lotów w atrakcyjnych cenach na FRU.pl. Zacznij planować już dziś - zaprezentujemy Ci propozycje połączeń oferowanych przez różnych operatorów lotów, w tym także najtańsze loty z Wrocławia.

Tanie loty z Wrocławia do wybranego miejsca w Polsce lub za granicą znajdują się w ofercie wielu linii lotniczych. Jeśli wybierasz się do innego polskiego miasta, będą one doskonałą alternatywą dla transportu naziemnego. Nie musisz stać w korku lub czekać na pociąg, możesz wybrać podróż samolotem. Jeżeli zaś interesuje Cię wylot do innego kraju, tym bardziej liczne loty z Wrocławia pozwolą na oszczędność czasu i pieniędzy. Znajdź promocję, a następnie podróżuj i zwiedzaj do woli! Wybierz interesujący Cię kierunek podróży i zarezerwuj bilet na FRU.PL!

Sprawdź ceny lotów - kształtują się one już od 72 zł - i udaj się w podróż w wybrane miejsce w dogodnym terminie. W ofercie różnych operatorów są m.in. połączenia lotnicze z Warszawą, Bolonią, Paryżem czy Rzymem - zarezerwuj jeszcze dziś!

Tanie loty z Wrocławia - pomysły

Oto lista linii lotniczych latających z Wrocławia:

Tanie loty Aegean Air wylot z: Wrocław
Tanie loty Air Canada wylot z: Wrocław
Tanie loty Air China wylot z: Wrocław
Tanie loty Condor wylot z: Wrocław
Tanie loty Ethiopian Airlines wylot z: Wrocław
Tanie loty Eurowings wylot z: Wrocław
Tanie loty Ryanair wylot z: Wrocław
Tanie loty Hainan Airlines wylot z: Wrocław
Tanie loty Luxair wylot z: Wrocław
Tanie loty Lufthansa wylot z: Wrocław
Tanie loty Austrian Airlines wylot z: Wrocław
Tanie loty Ukraine Intl Airlines wylot z: Wrocław
Tanie loty SAS wylot z: Wrocław
Tanie loty Brussels Airlines wylot z: Wrocław
Tanie loty TAP (Air Portugal) wylot z: Wrocław
Tanie loty WizzAir wylot z: Wrocław

 

Z Wrocławia linie lotnicze oferują loty do:

 

Tanie loty Wrocław Malaga
Tanie loty Wrocław Barcelona
Tanie loty Wrocław Bolonia
Tanie loty Wrocław Budapeszt
Tanie loty Wrocław Kopenhaga
Tanie loty Wrocław Edynburg
Tanie loty Wrocław Gdańsk
Tanie loty Wrocław Kijów
Tanie loty Wrocław Larnaca
Tanie loty Wrocław Lizbona
Tanie loty Wrocław Londyn
Tanie loty Wrocław Madryt
Tanie loty Wrocław Mediolan
Tanie loty Wrocław Oslo
Tanie loty Wrocław Paryż
Tanie loty Wrocław Rzym
Tanie loty Wrocław Walencja
Tanie loty Wrocław Warszawa
Tanie loty Wrocław Vancouver

 

Tanie loty z Wrocławia – jak szukać tanich biletów?

Warto zainteresować się biletami w atrakcyjnych cenach jeszcze na 2 lub nawet 3 miesiące przed planowanym wylotem. Najbezpieczniej byłoby zaplanować pobyt wcześniej - nie warto czekać, aż ktoś wykupi przed Tobą bilety oferowane w najkorzystniejszych cenach. Ceny rosną zbyt szybko, aby ryzykować!

Skorzystaj z wyszukiwarki lotów FRU.PL, a wyświetlą Ci się najtańsze na rynku bilety z Wrocławia. Wszystko, co musisz zrobić, to uzupełnić pola - cel podróży, datę wylotu oraz powrotu, bagaż itd., a następnie kliknąć „szukaj”. Po chwili zobaczysz ofertę dostępnych lotów i będziesz mógł złożyć zamówienie na wybrany lot z Wrocławia.

Tanie loty z Wrocławia – alternatywne loty

Jeżeli wśród oferty wylotów z Wrocławia nie znajdziesz propozycji odpowiedniej dla siebie, sprawdź także połączenia z innych polskich miast, a wzrośnie prawdopodobieństwo znalezienia atrakcyjnych okazji cenowych. Koleją możesz sprawnie dojechać np. do Łodzi (zobacz Tanie loty z Łodzi. Być może znajdziesz inspirację na swoją podróż oraz promocję biletów, która Cię zainteresuje.

 

Tanie loty z Wrocławia – lotnisko Wrocław-Starachowice

Z Wrocławia możesz wybrać się zarówno do innych polskich miast - np. do Warszawy czy Gdańska, jak i zagranicznych - np. do Paryża, Rzymu, Barcelony, Bolonii czy Londynu. Oferta jest niezwykle bogata - od lotów bezpośrednich, przez przesiadkowe, po czarterowe.

Port lotniczy Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika dysponuje po jednym terminalu pasażerskim krajowym i międzynarodowym. Stanowi 5. polski port lotniczy, jeśli za kryterium uznamy liczbę odprawianych pasażerów. Co więcej, obecnie korzysta z niego 6 regularnych linii lotniczych, a w sezonie letnim dodatkowo oferta poszerzana jest o połączenia czarterowe. Możesz podróżować z Wrocławia w interesach, ale także zaplanować wypoczynek w wybranym mieście czy słonecznym kurorcie.

Dojazd na lotnisko Wrocław-Starachowice

Lotnisko znajduje się ok. 10 km od centrum Wrocławia, na osiedlu Starachowice - dojedziecie na nie prywatnym samochodem, taksówką lub autobusem. Jeśli wybierzecie podróż własnym autem, kierujcie się do południowo-zachodniej części miasta, w pobliżu obwodnicy Wrocławia. Stąd zaś sprawnie dojedziecie na lotnisko - zarówno od strony Warszawy z drogi S8, jak i z Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 czy autostrady A4.

Do Waszej dyspozycji będzie ponadto parking zlokalizowany bezpośrednio przy lotnisku, nie trzeba więc korzystać z dowozu busem. Dzienny postój wiąże się z opłatą 24 zł, jeśli jednak planujecie pozostawić auto na dłużej, cena będzie niższa - 59 zł za od 5 do 10 dni. Miejsce postojowe można zarezerwować wcześniej, zyskując atrakcyjny rabat - także przez Internet.

Możecie też skorzystać z usług taksówkarzy lub wsiąść w autobus - linia 406 kursuje z/do Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS. Autobusy odjeżdżają codziennie co 20 minut, przejazd trwa ok. 30 minut (zależnie od natężenia ruchu). Nocna linia 249 kursuje zaś trzy razy na dobę - z centrum przez lotnisko w kierunku Jarnołtowa.

Wrocław - atrakcje i miejsca

Nie da się ukryć, że większości ludzi Wrocław kojarzy się z mostami, nic w tym dziwnego bowiem w mieście jest ich aż ponad 100. Chcemy przedstawić Państwu listę, naszym zdaniem, najciekawszych atrakcji i miejsc do zwiedzania we Wrocławiu. Kolejność występowania jest przypadkowa.
Most Tumski
Ten most jest osławiony dzięki spotkaniom zakochanych osób. Tu właśnie tutaj zakochane w sobie pary zawieszają kłódki, jako symbol wiecznej miłości, wrzucając przy tym kluczyki do Odry. Przy wejściu na most znajdują się pomniki św. Jadwigi i św. Jana Chrzciciela, a samo most łączy ze sobą Wyspę Piasek i Ostrów Tumski, który jest najstarszą częścią miasta.
Hydropolis
Wodne życie jest bardzo istotnym aspektem Wrocławia, poza miastami znajdą Państwu tutaj Hydropolis, które jest centrum wiedzy o wodzie. W Hydropolis można poznać historię głębin i teorię na temat pochodzenia wody. Znajduje się tu odtworzona kopia batyskafu Trieste, który to zanurkował na dno rowu Mariańskiego, można do niego wejść.
Panorama Racławicka
Ten jeden z najsłysznniejszych obrazów, jest dostępny do obejrzenia w Muzeum Sztuki. Panoramę, która ma wymiary 15 x 114 metrów, tworzyło aż 9 artystów. Praca nad dziełem zajęła im ponad rok. Historia, jaką przedstawia, to bitwa pod Racławicami, czyli jedna z bitem Insurekcji Kościuszkowskiej.
Katedra św. Marii Magdaleny
Katedra ta funduje nam dwie atrakcje w 1 miejscu. Po pierwsze zaobczymy tutaj jedną z najstarszych i najbardziej imponujących świątyn we Wrocławiu, kościół powstał w XIII w., a po drugie w wieku XV dobudowano mu dwie wieże które łączy arkada, na wysokości 52 metrów, zwana „mostkiem pokutnic”. Obydwa punkty stanowią ciekawe atrakcje miasta, a widok z mostka jest niesamowity.
Polinka
Przejazd kolejką linową przez centrum miasta? Tak, to możliwe we Wrocławiu. Przejazd od Wybrzeża Wyspiańskiego do ul. Na Grobli trwa lekko ponad 2 minuty. Dzięki kolejce mogą Państwo podziwiać Odrę z wysokości 7 metrów. Do innych atrakcji, jakie możemy podziwiać z góry, należą – Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski czy dom na wodzie.
Muzeum Narodowe
Domeną tego muzeum jest malarstwo i rzeźba. W budynku głównym znajdą Państwo 5 wystaw stałych, a najwcześniejsza pochodzi z XII w., są tu wystawy poświęcone sztuce średniowiecznej, sztuce śląskiej, europejskiej i polskiej, aż do XX w.
Rynek
Czyli serce Wrocławia, które zdaje się nigdy nie zasypiać. Znajdą tu Państwo m.in. budynek ratusza, który jest zabytkiem architektury renesansowej. Wewnątrz gmachu znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Rynek jest otoczony kamienicami mieszczańskimi.
Pałac Królewski
Inaczej zwany zamkiem królów pruskich, od XVIII w. pełnił funkcję wrocławskiej rezydencji dla królów z dynastii Hohenzollernów. Aktualnie znajduje się w nim Muzeum Miejskie Wrocławia i Muzeum Sztuki Medalikarskiej. Poza muzeami, można tu podziwiać apartamenty królewskie lub udać się na spacer po ogrodach.
Sky Tower
Punkt widokowy znajdujący się w wieżowcu Sky Tower. Widoki z 49. piętra, zapierają dech w piersiach. Polecamy zobaczenie ich zarówno za dnia jak i wieczorem.

Historia miasta

Początki historii stolicy Dolnego Śląska, zaczynamy od połowy X wieku, kiedy to Śląsk trafił pod rządy Czechów, wraz z niewielką osadą na skrzyżowaniu Odry i wielu mniejszych rzek. To właśnie wtedy otrzymał on swoją nazwę, od imienia ostatniego czeskiego księcia Wratysława. Jeszcze pod koniec X wieku Wrocław znalazł się w obrębie ziem polskich. W czasach rozbicia dzielnicowego Wrocław trafił pod władanie Piastów Śląskich, wszystkie znajdujące się wokół niego osady zaczęły powoli jednoczyć się z grodem. W XIII w. Wrocław podupadł w trakcie najazdów mongolskich, a miasto zostało do pewnego stopnia zniszczone. W trakcie jego odbudowy miasto znalazło się pod dużym wpływem Niemców. Po śmierci Henryka Piastowskiego w 1335 r. Wrocław i jego okoliczne osady trafił pod panowanie Czechów, ale ich panowanie trwało niespełna 200 lat, bowiem w roku 1526 po śmierci Ludwika Jagiellończyka, cały Śląsk przeszedł pod panowanie Habsburgów. Od tego czasu Wrocław zaczął mocno rozrastać się zarówno pod względem szkolnictwa, jak i kulturowym. Pierwszą dużą zmianą było to, że większość mieszkańców miasta przeszła na protestantyzm, innym ważnym wydarzeniem XVI w. było wykonanie przekopu Bartoszowicko-Szczytnickiego, który pozwolił by Odra zmieniła swój bieg, tym samym docierając do samego miasta. Niestety niedługo później okolice miasta ucierpiały na skutek wojny trzydziestoletniej, nawet mimo tego, że żadna ze stron nie została przyjęta w mieście. W roku 1702 założono tutaj kolegium jezuickie, które to z czasem przekształciło się w Uniwersytet Wrocławski, a data ta została oficjalnie przyjęta jako rok powstania szkoły. Kiedy Śląsk został przejęty przez Prusy, miasto straciło wiele ze swoich praw, stał się za to jednym z miast-rezydencji dla pruskiego władcy Fryderyka II. Niestety kilkadziesiąt lat później, na skutek wojen napoleońskich, do miasta dostała się armia francuska, przed tym jednak musieli oni miasto zdobyć, co wiązało się z ostrzałem z armat i okopaniem się przed murami miejskimi. Oblężenie miasta trwało miesiąc i działo się na przełomie lat 1806-1807. Likwidacja fortyfikacji miejskich, która rozpoczęła się od razu, przyniosła miastu korzyści w formie szybkiego rozwoju urbanistycznego. Wiek XIX i XX do roku 1933, można uznać za czasy świetne jako lata rozwoju miasta, między innymi rozbudowano sieć kanałów, rozwinęła się architektura modernistyczna, a biskupstwo urosło do rangi arcybiskupstwa. Jednak w roku 1933, do władzy doszli naziści, co sprawiło, że na Śląsku rozpoczęto proces deslawizacji, który widać po dziś dzień – zmieniono nazwy miejscowości i ulic na niemieckie. W tym roku miało też miejsce kilka przykrych incydentów jak palenie książek na placu Wolności czy egzekucja prezydenta wrocławskiej policji. Przed rozpoczęciem II Wojny Światowej, we Wrocławiu koncentrowały się oddziały Wehrmachtu, a do momentu oblężenia miasta przez Rosjan, miasto nie ucierpiało aż tak bardzo – doszło do kilku niewielkich bombardowań, a także miał tu miejsce zamach bombowy. Kapitulacja Wrocławia przez Niemców została dokonana 6 maja 1945, na 2 dni przed oficjalnym końcem II Wojny Światowej.