X
Ładowanie...

Tanie loty Wrocław Chateau-D'Oex

już od 294 zł
10 cze 17 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Szwajcaria

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Szwajcaria
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
20 cze (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
21 cze (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
20 cze (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
22 cze (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
20 cze (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
23 cze (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
24 cze (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
08 lip (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
24 cze (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
09 lip (czw)
LOT
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Wrocław Chateau-D'Oex

Przewodnik po lotach Wrocław Chateau-D'Oex

Opóźnenie oraz odwołanie samolotu na trasie Wrocław - Chateau-d'oex - to warto wiedzieć! Krótki informator o prawach pasażera

Każdego dnia na wszystkich lotniskach globu z różnych przyczyn loty bywają opóźnione lub odwołane. Zanim wybierzesz się w podróż Wrocław - Chateau-d'oex a Twój lot będzie opóźniony lub odwołany, dowiedz się, co zrobić w takiej sytuacji i czego możesz oczekiwać od przewoźnika. Najistotniejsze kwestie dotyczące praw podróżnego określa Konwencja Montrealska z 1996 roku oraz rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261 z 2004 roku w przypadku odwołania lub opóźnienia samolotu. To, czy możesz się ubiegać o odszkodowanie od linii lotniczych za opóźnienie lotu zależy od czasu trwania opóźnienia.   Odszkodowanie od operatora lotu przysługuje turystom za opóźnienia powyżej 3 godzin w stosunku do pierwotnej godziny lądowania zagwarantowanej przez przewoźnika.  Jeśli lot jest spóźniony 5 godzin, turyści mają prawo domagać się zwrotu kosztów biletu Wrocław - Chateau-d'oex. Odszkodowanie może być w formie przekazu pieniężnego lub w formie bonów podróżnych, jeśli poszkodowany wyrazi na to zgodę. W przypadku gdy opóźnienie przekroczy wspomniane wyżej limity przwoźnik powinien zwrócić koszt wynajęcia pokoju oraz zapewnić transport pomiędzy hotelem a lotniskiem. Ponadto w przypadku każdego opóźnienia organizator lotu musi zapewnić poszkodowanym pasażerom bezpłatne napoje i posiłki, których ilość zależna jest od czasu oczekiwania na podróż oraz powinien umożliwić wykonanie 2 rozmów telefonicznych na swój koszt. A co jeśli przewoźnik odwoła Twój lot Wrocław - Chateau-d'oex? Gdy samolot został odwołany podróżny ma prawo domagać się zwrotu w terminie do 7 dni pełnego kosztu biletu lub zmiany planu podróży. Jeżeli nie został w odpowiednim czasie, czyli na 14 dni przed wylotem poinformowany o odwołaniu lotu lub został powiadomiony w okresie krótszym i przewoźnik nie zaproponował mu przelotu alternatywnego w czasie określonym przez właściwe przepisy, przysługuje mu odszkodowanie pieniężne w wysokości od 250 do 600 euro. Wspomniane odszkodowanie nie przysługuje jednak, jeżeli lot odwołano z przyczyn niezależnych od przewoźnika  takich jak m.in.niekorzystne warunki atmosferyczne, strajk na lotnisku lub niestabilna sytuacja polityczna w kraju docelowym.

Kroki formlane, jak ubiegać się o rekompensatę za opóźnienie lu b odowołanie lotu

Wniosek o odszkodowanie składamy w pierwszej kolejności u przewoźnika. Wzór formularza rekalmacyjnego znajdziesz zawsze na stronie linii lotniczych i z niego warto korzystać. Jeśli taki protokół chcesz wypełnić na lotnisku, to skorzystasz ze wzoru unijnego w biurze obsługi organizatora lotu, z którego usług korzystałeś. W przypadku gdy przewoźnik nie podjął się opieki nad pasażerami, to do takiego protokołu reklamacyjnego dołącz wszystkie paragony, za zakup artykułów higienicznych, które były konieczne na czas oczekiwania na lot. Jeżeli przewoźnik odrzuci wniosek reklamacyjny można wystąpić ze skargą do Komisji Ochrony Praw Pasażerów, która działa przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Jest to ważne, gdyż dopiero po wyczerpaniu procedury reklamacyjnej u linii lotniczej, można wnieść do ULC skargę na naruszenie przez przewoźnika postanowień przepisów unijnych. Skargę można złożyć, jeśli od momentu złożenia reklamacji minęło więcej niż 30 dni. Należy do niej załączyć kopię reklamacji złożonej u linii lotniczej, kopię otrzymanej odpowiedzi, lub informację, że po upływie 30 dni odpowiedź nie została udzielona a także kopię potwierdzenia rezerwacji na dany lot.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Nykobing Mors Lublana

Tanie loty Astipalea Szeged

Tanie loty Aegean Air Amman

Tanie loty Dubrownik Thalwil

Tanie loty Wenecja Verbier

Tanie loty Porto Santo Pardubice

Tanie loty Londyn Sapporo

Tanie loty Constanta Konya

Tanie loty Gdańsk Boulder City

Tanie loty WizzAir London City Apt