X
Ładowanie...

Tanie loty z Wrocławia do Gdańska

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
26 mar 02 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Wrocław Gdańsk

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Wrocław Gdańsk

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Wrocław Gdańsk

Przewodnik po lotach Wrocław Gdańsk

Tanie latanie Wrocław-Gdańsk - sprawdź ofertę najtańszych połączeń na FRU.PL! Chcąc wyprawić się z Wrocławia do Gdańska zaleca się zrobić pierwszy krok: zacząć od przeszukania lotów na trasie do Gdańska. Zrób zestawienie najtańszych połączeń setek linii i zakup najbardziej dogodny lot Wrocław-Gdańsk.

Sprawdzaj loty wcześniej - już od dwóch-trzech miesięcy przed - i wybierz tani przelot lotniczy z Wrocławia do Gdańska. Gdy chcemy znaleźć najtańsze w Polsce tanie loty Wrocław-Gdańsk spróbuj skorzystać wyszukiwarki lotów FRU.PL! Wprowadź Twoje lotniska wylotu i celu , wybierz daty kiedy chcesz lecieć potem kliknij "SZUKAJ". Skorzystaj z filtrów przy liście znalezionych lotów i dokonaj rezerwacji najtańszych lotów do Gdańska.

Lot z Wrocławia do Gdańska proponują linie lotnicze:

Lot w jedną stronę przy najkrótszym dostępnym locie zajmie 1 godzinę. Dokonując analizy linii lotniczych do Gdańska, powinno się rozpatrzeć koszt i jak długo trwa przelot.Podróż samolotem Polska-Polska wskazane jest zarezerwować w cenach od 36 zł. Kup lot teraz na FRU.PL!

Polecamy jeszcze zbadać warte uwagi pomysły na bilety z Wrocławia lub też loty do Gdańska ze wszystkich miast w kraju. Nierzadko można wyszukać tam super oferty lotów linii umożliwiające atrakcyjne opłaty podróży samolotem na tych trasach.

Do Gdańska polecisz też z:

Z Wrocławia można podróżować też do:

FRU.PL zapewnia w asortymencie usług ponadto ubezpieczenie dla podróżujących m.in. do kraju: Polska. Mamy poza tym weekendowe wyjazdy dzięki którym jest możliwość wykupić nie jedynie przelot, ale dodatkowo hotel. Rezerwując w pakiecie wydajesz mniej.

Informacje na temat miast i lotnisk

Poniżej przedstawimy Państwu kluczowe informacje dotyczące lotnisk w obydwóch miastach oraz w skrócie opiszemy miejskie atrakcje.

Wrocław - port lotniczy

Wrocławskie lotnisko znajduje się na jednym z osiedli – Strachowicach, oddalone jest ono o 10 km na zachód od centrum miasta. Port lotniczy znajduje się blisko obwodnicy Wrocławia, czyli S8, nie daleko jest jeszcze do drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4.

Terminal

Terminal portu lotniczego posiada wszelkie udogodnienia, a więc jest tu możliwość odprawy Fast Track, włączając w to Executive Lounge. Dodatkowo są tutaj rozmaite sklepy i restauracje. Do użytku pasażerów są również wypożyczalnie samochodów. Warto również wspomnieć, że lotnisko to otrzymało od pasażerów nagrodę Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce.

Parking

Przy wrocławskim lotnisku znajdziemy parking na ponad 2000 miejsc parkingowych. Posiada on specjalnie wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również bezpłatna strefa Kiss&Fly.

Dojazd środkami komunikacji miejskiej

Na lotnisku kursują 2 linie autobusów miejskich – nr 106 i 206. Pierwszy z nich kursuje za dnia, a drugi nocą na trasie lotnisko-dworzec PKP. Poza autobusami miejskimi na lotnisko dojeżdża jeszcze WRO Airport Express.

Miasto

Wrocław słynie przede wszystkim z posiadania ponad 100 mostów, a jednym z ciekawszych jest Most Tumski, czyli most zakochanych. Zostając przy wodzie, to do jednej z ciekawszych atrakcji należy Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie, oczywiście znajdziemy tu jeszcze aquapark, zoo i Afrykarium. Będąc w stolicy dolnego Śląska, trzeba zobaczyć Panoramę Racławicką. Polecamy również wycieczkę na którąs ze znanych wież, czy to Katedry, czy kościoła garnizonowego, czy też matematyczna.

 

Gdańsk - port lotniczy

Gdański lotnisko położone jest w dzielnicy Matarnia i oddalone od centrum miasta o 10 km. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów, jest to 3. w kolejności lotnisko w Polsce. Dojazd do lotniska jest ułatwiony za sprawą jego niedalekiego położenia względem obwodnicy trójmiasta, czyli drogi E28.

Terminal

Terminal gdańskiego lotniska jest nowoczesny, posiada on możliwość odprawy Fast Track, a co za tym idzie, znajduje się tu również Executive Lounge. Na lotnisku znajduje się również spora ilość restauracji oraz kawiarni i sklepów. Dla wygody pasażerów istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu.

Parking

Parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Każda strefa ma inny cennik opłat za parkowanie. Oczywiście każda ze stref ma wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem parkingu jest strefa Kiss&Fly, czyli dojazd pod wejście do terminala, który jest darmowy przez kilka minut.

Dojazd środkami komunikacji miejskiej

Istnieje kilka możliwości dojazdu na lotnisko. Autobusami komunikacji miejskiej - nr 110, 122, 210 i N3, a także koleją SKM. Również prywatni przewoźnicy świadczą tutaj usługi minibusami.

Miasto

Gdańsk to miasto specyficzne, z jednej strony przepiękna starówka, której nikomu przedstawiać nie trzeba, a z drugiej sporo „pamiątek” z II Wojny Światowej. Tak więc, poza starówką i jej pomnikami czy położonym obok Narodowym Muzeum Morskim, należy udać się do Muzeum II Wojny Światowej, zobaczyć pomnik na Westerplatte, a także Stocznię. W Gdańsku znajduje się też mnóstwo wspaniałych kościołów, do najważniejszych z nich należą kościół Św. Mikołaja i kościół Św. Józefa.

Historia miasta

Gdańsk pod względem historycznym, to miasto wyjątkowe, żeby nie powiedzieć, że wręcz pechowe. Miasto to przez ponad 300 lat było władane przez obcych najeźdźców. Postaramy się w skrócie przybliżyć Państwu dzieje tego miasta.
Pierwsze wzmianki o Gdańsku pochodzą z roku 999 i mówią o tym, że św. Wojciech przybył do niego w 997 r. by ochrzcić kilka tysięcy osób. Tutejsza ludności trudniła się połowem i handlem rybami. W roku 1119 Bolesław Krzywousty przyłączył Pomorze Gdańskie do Polski. W XIII wieku rozpoczęły się krzyżackie najazdy na pomorze, by w 1308 r. zająć Gdańsk. I tak przez 146 lat w mieście panowali Krzyżacy, kiedy to ludność wystąpiła przeciwko ich rządom. Później nastąpiła wojna trzynastoletnia, w której czasie Pomorze były ziemiami spornymi. Po zakończeniu wojny Gdańsk należał już do Polski. W latach 1793-1807 Gdańsk znajdował się pod zaborem Pruskim. W 1807 miasto zostało podbite przez wojska Napoleona, wspomagane przez polskie oddziały. Miasto odzyskało wolność na 7 lat, by w 1815 roku ponownie trafić w panowanie Prus. Gdańsk stał się wolnym miastem dopiero w roku 1920, do tego czasu Prusy zamieniły się w Cesarstwo Niemieckie, ono z kolei w Republikę Weimarską (po I Wojnie Światowej). W okresie międzywojennym Gdańsk był zamieszkiwany głównie przez ludność niemiecką, Polacy byli w zdecydowanej mniejszości. Politycznie miasto miało nastawienie antypolskie. I tak aż do 1 września 1939 roku.
II Wojna Światowa Rozpoczęła się dokładnie o godzinie 4:45 rano, kiedy to pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał równocześnie Pocztę Gdańską na placu Heweliusza oraz półwysep Westerplatte. Obrona poczty gdańskiej wytrzymała do późnych godzin wieczornych 1 września, po czym kapitulowała, zaś obrońcy Westerplatte walczyli do dnia 7 września. Obie te bitwy uznawane są za pierwsze bitwy II Wojny Światowej. Pancernik stacjonował w Gdańsku z tzw. wizytą kurtuazyjną od 25 sierpnia 1939 r., jednak w rzeczywistości na jego pokładzie znajdowały się jednostki wojskowe gotowe do ataku i zajęcia Gdańska. Siły Polskie broniące Westerplatte to 180-210 żołnierzy, zaś w obronie Poczty Gdańskiej brało udział ponad 100 osób, w tym znaczna większość była przeszkolona na wypadek ataku. Wynikiem konferencji w Poczdamie, w roku 1945 Gdańsk stał się Polskim miastem, a przy tym stał się głównym miastem województwa gdańskiego.
Czasy PRL-u
W Gdańsku, a dokładniej jego stoczni, odbywały się bardzo ważne wydarzenia historyczne, które miały wpływ na sytuację polityczną zarówno w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej. W grudniu 1970 roku robotnicy pracujący w gdańskiej stoczni rozpoczęli strajk, dotyczący głównie podwyżek cenowych, odmawiając rozpoczęcia pracy i to właśnie stocznia jest uważana za miejsce, w którym rozpoczęły się te wydarzenia. Niestety strajki oraz wiece organizowane w kilku miejscach miast przybrały zły obrót i przerodziły się w zamieszki, w efekcie których kilkadziesiąt osób zmarło. Latem 1980 roku, w Polsce rozpoczęły się masowe strajki, jednak te najistotniejsze wydarzyły się w Gdańsku. Za przywódcę tego strajku uznaje się Lecha Wałęsę. W sierpniu 1980 powstało kilka ruchów społecznych, które później przerodziły się w NSZZ Solidarność, zaczęły się zmiany w systemie politycznym, które koniec końców doprowadziły do upadku PRL-u.