X
Ładowanie...

Tanie loty Wrocław Kouvola

już od 314 zł
10 cze 17 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
01 sie (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
11 sie (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
01 sie (sob)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
03 sie (pon)
EasyJet
Lot bezpośredni
Gdańsk
17 maj (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
23 maj (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
24 maj (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
30 maj (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
31 lip (pią)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
03 sie (pon)
EasyJet
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Wrocław Kouvola

Przewodnik po lotach Wrocław Kouvola

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Wrocław - Kouvola- poradnik dla turystów

Lecisz w podróż samolotem Wrocław - Kouvola po raz pierwszy i stresujesz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w sieci krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki poradnik, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Wrocław - Kouvola w dniu wylotu, w trakcie którego podróżujący otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż rejestrowany. W zależności od rodzaju odprawy pasażer jest zobowiązany do stawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Wrocław - Kouvola. Po przybyciu na lotnisko trzeba odszukać odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Poza tym będziesz mógł zważyć i nadać swój bagaż, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przewieziony przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba udać się do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy pasażer musi odłożyć do plastikowego pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia do samolotu jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie personel lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku sprawdź w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż odprawiany. Wpisz do automatu informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zdać w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu przewoźnicy również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy odprawić się przed wylotem przez Internet. Taka odprawa odbywa się przy pomocy elektronicznego formularza, który generuje się na stronie internetowej wybranego przewoźnika, zazwyczaj uruchamiana jest kilka dni przed lotem. Po wpisaniu wymaganych danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli zamierzasz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść na pokład pasażer musi mieć ze sobą wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Ważne, żeby mieć ze sobą prawidłowe dokumenty, którymi posługiwałeś się podczas odprawy.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Kuorevesi Bruksela

Tanie loty Torsby Maribor

Tanie loty Olten Arvidsjaur

Tanie loty Reggio Calabria Norrköping

Tanie loty Graciosa Island Kłajpeda Pałanga

Tanie loty Vestmannaeyjar Interlaken

Tanie loty St Margrethen Iasi

Tanie loty Kolding Ioannina

Tanie loty Florencja Nanjing

Tanie loty Adelboden Lenzburg