gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Wrocław Preveza

już od 7770 zł
24 lip 31 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Preveza

Bilety lotnicze Polska Preveza

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
11 wrz (wto)
LOT
Preveza
18 wrz (wto)
Czech Airlines
Warszawa
11 wrz (wto)
LOT
Preveza
20 wrz (czw)
Czech Airlines
Warszawa
11 wrz (wto)
LOT
Preveza
21 wrz (pią)
Czech Airlines
Katowice
21 lip (sob)
Lufthansa
Preveza
28 lip (sob)
Condor
Katowice
18 sie (sob)
Lufthansa
Preveza
25 sie (sob)
Condor
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Wrocław Preveza

Przewodnik po lotach Wrocław Preveza

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Organizujesz podróż samolotem do Wrocław - Preveza ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, lekko opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których maszyna zniża się tylko do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których samolot zniża się o kilka metrów, a pasażerowie znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których maszyna gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Wrocław - Preveza?

planujesz lecieć samolotem do Wrocław - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Wrocław - Preveza sam wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie nagłe ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy znać, to mieć zapięte pasy przez cały czas trwania lotu.