X
Ładowanie...

Tanie loty Wrocław Thisted

już od

24 cze 01 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Wrocław Thisted

Bilety lotnicze Wrocław Thisted

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Wrocław Thisted

Przewodnik po lotach Wrocław Thisted

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Wrocław - Thisted ale obawiasz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, lekko zniża się. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich siły. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których samolot opada tylko do jedenego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , turbulencje o średniej sile, w trakcie których samolot opada o kilka metrów, a pasażerowie mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, podczas których samolot gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla podróżujących jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z lotu  Wrocław - Thisted?

planujesz polecieć samolotem do Wrocław - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji lotu Wrocław - Thisted sam wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.