X
Ładowanie...

Tanie loty Zadar Ateny

już od

08 sie 15 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Zadar Ateny

Bilety lotnicze Zadar Ateny

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Zadar Ateny

Przewodnik po lotach Zadar Ateny

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Zadar - Ateny ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, delikatnie zniża się. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wymienia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których maszyna zniża się tylko do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez turystów , turbulencje o średniej sile, podczas których maszyna opada o kilka metrów, a podróżujący znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, podczas których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z lotu  Zadar - Ateny?

Chcesz polecieć samolotem do Zadar - , ale obawiasz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Zadar - Ateny sam wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się na linii skrzydeł. Ważną rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć założone pasy przez cały przelot.