X
Ładowanie...

Tanie loty Zagrzeb Budapeszt

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
11 lut 18 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Zagrzeb Budapeszt

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Zagrzeb Budapeszt

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Zagrzeb Budapeszt

Przewodnik po lotach Zagrzeb Budapeszt

Kobieta w ciąży w podróży Zagrzeb -Budapeszt- porady dla podróżujących przyszłych matek

Jesteś w ciąży, ale marzy Ci się lot Zagrzeb - Budapeszt i nie wiesz czy Twój stan błogosławiony nie będzie przeszkodą do odbycia wyjazdu? Niżejprezentujemynajważniejsze porady na temat latania samolotem w ciąży.

Kiedy można latać samolotem?Przeciwwskazania do podróży oraz zalecenia ginekologów

Zwykle ciąża nie wyklucza latania samolotem, niemniej jednak wszystko jest zależne od stanu zdrowia kobiety oraz kierunku podróży, bo np. na niektórych trasach Zagrzeb -Budapeszt - istnieją jednak pewne ograniczenia, których trzeba się trzymać, aby uchronić przyszłą mamę przed poronieniem, np.występowanie zakaźnych chorób lub owadów czy długi, męczący lot.Specjaliścisą zgodni, że duże ryzyko poronienia występuje do 13 tygodnia ciąży, ze względu na gwałtowne wahania ciśnienia w trakcie lotu. Następnym terminem kiedy latanie nie jest rekomendowane to czas ostatnich tygodni przed rozwiązaniem. Przede wszystkim jest to związane z wysokim ryzykiem uszkodzenia płodu, przedwczesnym porodem problematycznym zapięciem pasów bezpieczeństwa przez mocno wystający brzuch. Jeśli lot nie może ulec przesunięciu warto podkreślić, że kobieta w zaawansowanej ciąży może nie być wpuszczona do samolotu - (tego typu regulacje posiada większość przewoźników), a także musi posiadać zaświadczenie od ginekologa o braku przeciwwskazań do odbycia podróży.Według opinii ginekologów,najlepszym momentem na lot jest czas do 26 tygodnia ciąży, ponieważ wtedy latanie nie jest niebezpieczne dla zdrowia rozwijającego się maluszka, a ciężarna kobieta nie musi okazywać zaświadczeń o tygodniu ciąży.

Praktyczne wskazówki, aby umilić sobie lot będąc w ciąży

Jesteś w ciąży i chcesz, żeby lot Zagrzeb -Budapeszt był jak najbardziej przyjemny ? Jeśli przewoźnik pozwala wyboru miejscówki wybierz te usytuowane z brzegu. Ułatwi Ci to korzystanie z toalety w trakcie lotu bez zbędnego przeciskania i uciskania brzuszka o zagłówki foteli przed Tobą.Postaraj się od czasu do czasu rozprostować nogi, często zmieniać sposób siedzenia, pić niegazowaną wodę oraz wybrać na podróż luźną odzież. Bardzo ważne jest prawidłowe przypięcie pasów ( dolny pas pod brzuchem, górna część nad brzuchem i poprowadzona bokiem). Jeśli będzie to problematyczne zawsze masz prawo poprosić o pomoc obsługę samolotu lub skorzystać ze specjalnych adapterów, które możesz kupić przed lotem.