X
Ładowanie...

Tanie loty Zakintos Zurych

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Zakintos Zurych

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Zakintos Zurych

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Zakintos Zurych

Przewodnik po lotach Zakintos Zurych

Jet lag- to warto wiedzieć! Porady dla turystów na trasie Zakynthos - Zurych

Czym jest jet lag? Krótko mówiąc jest to zespół objawów nagłej zmiany strefy czasowej pojawiający się w trakcie lotu Zakynthos - Zurych w kierunku wschód-zachód spowodowane zakłóceniem naturalnego rytmu dnia i nocy. Ciężkość zespołu jet lag zależna jest od liczby przekraczanych stref czasowych oraz kierunku lotu. Syndrom jet lag jest mocniej odczuwalny podczas lotu w kierunku wschodnim, który skraca dobę. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi adaptacja do dłuższej doby przychodzi łatwiej, jak to ma miejsce podczas podróży w kierunku zachodnim. Objawami syndromu jet lag mogą być: senność, dezorientacja, migrena, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Aby złagodzić objawy jet lag na kilkanaście dni przed wylotem Zakynthos - Zurych poleca się przyzwyczaić organizm do zmiany czasu, tzn. możesz spróbować pójść spać później niż zwykle, jeśli będziesz podróżować w kierunku zachodnim oraz spróbuj zasnąć wcześniej i jednocześnie wcześniej wstawać, jeśli będziesz podróżować na wschód.

Jet lag na trasie Zakynthos - Zurych - informacje, jak sobie z nim radzić dla osób podróżujących w kierunku zachodnim

Jeśli Twoja podróż kieruje Cię na zachód od Twojego Zakynthos przede wszystkim postaraj się nie zasnąć. Aby tego uniknąć porozciągaj się w fotelu pasażerskim. Spożywaj znaczne ilości wody, zjedz posiłki lekkostrawne ale zarazem bogate w białko, które pobudzą organizm i pomogą zlikwidować senność. Po wylądowaniu postaraj się poczekać do wieczora aby iść spać, w miarę możliwości przebywaj jak najwięcej w świetle dziennym.

Syndrom jet lag na trasie Zakynthos - Zurych - porady jak złagodzić objawy dla osób podróżujących w kierunku wschodnim

Jeśli lecisz na wschód od swojego Zakynthos postaraj się zasnąć. W razie bezsenności poproś załogę samolotu o zaparzenie herbaty ziołowej lub zjedz wysokokaloryczny posiłek to który lekko obciąży organizm i wywoła uczucie senności. Aby jak najlepiej znieść zmianę strefy czasowej postaraj się wprowadzić w sen w sposób naturalny, a więc unikaj środków nasennych oraz napojów zawierających alkohol, które utrudniają regenerację organizmu.

Rady ogólne, czyli co jeszcze pomoże przetrwać syndrom jet lag

Pamiętaj, aby przestawić zegarek na czas obowiązujący w Zurych, zrób to najlepiej od razu, gdy wejdziesz do samolotu. To ułatwi Ci psychiczne przestawienie się na nowe pory dnia, jakie czekają Cię po wylądowaniu. W pierwszych dniach po przylocie unikaj ciężkiego wysiłku fizycznego i psychicznego, spędzaj jak najwięcej czasu na spacerowaniu. Jeśli bierzesz leki według ściśle ustalonego harmonogramu, przed wylotem Zakynthos - Zurych powinieneś zasięgnąć opinii swojego lekarza.