X
Ładowanie...

Tanie loty Zielona Góra Chania

już od 555 zł
21 paź 28 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Chania

Bilety lotnicze Polska Chania

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Wrocław
24 kwi (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Chania
01 maj (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
19 wrz (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Chania
26 wrz (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
26 kwi (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Chania
10 maj (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wrocław
21 sie (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Chania
31 sie (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
22 sty (śro)
Aegean Air
Chania
28 sty (wto)
Aegean Air
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Zielona Góra Chania

Przewodnik po lotach Zielona Góra Chania

Procedura i rodzaje odprawy przed lotem Zielona Góra - Chania- informator dla turystów

Lecisz w podróż samolotem Zielona Góra - Chania po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w Internecie krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który charakteryzuje krok po kroku, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Zielona Góra - Chania w dniu wylotu, w trakcie którego pasażer dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od rodzaju odprawy turysta jest zobowiązany do pojawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Zielona Góra - Chania. Po dotarciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swoją torbę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy udać się do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy turysta musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz udać się do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia do samolotu jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie personel lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed wylotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku przeczytaj na stronie lotniska Zielona Góra - Chania czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Wprowadź do automatu dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje przywieszkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością kupienia lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą elektronicznego formularza, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, zazwyczaj uruchamiana jest parę dni przed podróżą. Po wpisaniu danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść do samolotu podróżujący musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Najważniejsze jest, żeby mieć ze sobą aktualne dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.