gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Zurych Budapeszt

już od 125 zł
25 paź 01 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Budapeszt

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Budapeszt
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
07 lis (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
12 lis (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
06 lis (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
07 lis (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
06 lis (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
12 lis (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
06 lis (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
09 lis (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
21 paź (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
08 lis (czw)
Ryanair
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Zurych Budapeszt

Przewodnik po lotach Zurych Budapeszt

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Organizujesz podróż samolotem do Zurych - Budapeszt ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, lekko opada. Turbulencji nie należy się obawiać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których maszyna opada maksymalnie do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez turystów , średnie turbulencje, w trakcie których samolot zniża się o kilka metrów, a pasażerowie znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, podczas których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla turystów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla pasażerów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Zurych - Budapeszt?

Chcesz lecieć samolotem do Zurych - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Zurych - Budapeszt samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy maszyny są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się na linii skrzydeł. Ważną rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć zapięte pasy przez cały przelot.