X
Ładowanie...

Tanie loty Zurych Grenada

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Zurych Grenada

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Zurych Grenada

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Zurych Grenada

Przewodnik po lotach Zurych Grenada

Przewóz leków w bagażu podręcznym w tanich lotach Zurych - Granada

O ile sprawa przewozu przekąsek i picia w samolocie nie pozostawia wątpliwości, o tyle przewożenie leków może już budzić niepewność i kontrowersje. Dowiedz się, które leki można zabrać ze sobą na pokład i jakie są reguły przewoźników co do tego.

Transport leków w bagażu podręcznym

W zgodzie z przepisami pasażerowie mają prawo zabrać ze sobą medykamety w bagażu podręcznym. To wspaniała wiadomość dla osób podróżujących w ofercie tanich lotów Zurych - Granada, ponieważ najczęściej biorą oni wyłącznie taki bagaż. Należy wszystkie lekarstwa włożyć do specjalnej torby, dzięki temu szybciej przejdziesz odprawę.

Możesz transportować w zasadzie lekarstwa wszystkie. W bagażu podręcznym możesz spakować leki kupowane w aptece czy markecie, bez recepty (tabletki na gardło, preparaty na katar czy maści). Bez problemu można też transportować krople do oczu i płyny odkażające i można spakować więcej niż 100 ml. W bagażu podręcznym masz możliwość zabrać także medykamenty sprzedawane na receptę przez doktora specjalistę. Ale to podlega specjalnym regułom.

Przewożenie lekarstw na receptę

Lekarstwa przepisywane na receptę także możesz przewieźć w bagażu podręcznym. Obojętnie, czy udajesz się w podróż tanimi lotami Zurych - Granada, czy decydujesz się na standardowe linie lotnicze – w obu przypadkach można zabrać ze sobą medykemnty do samolotu. Musisz jedynie zgłosić w trakcie odprawy, że masz je ze sobą.

Leki wydawane na receptę od czasu do czasu jednak mają problem z przejściem kontroli bagażowej. Dzieje się tak, ponieważ w innych państwach są różne reguły dotyczące ich wydawania i przepisywania. Dlatego też kontroler może poprosić cię o potwierdzenie autentyczności leków, czyli po prostu należy pokazać sprawdzoną dokumentację. Z reguły wystarczy krótkie zaświadczenie od lekarza.

Przewoźnicy

Koniecznie sprawdź, które linie lotnicze obsługują trasę Zurych - Granada