X
Ładowanie...

Tanie loty Zurych Lublana

już od 662 zł
23 lip 30 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Lublana

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Lublana
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
13 sie (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Lublana
21 sie (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
14 sie (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Lublana
21 sie (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
30 sie (czw)
LOT
Lot bezpośredni
Lublana
01 wrz (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
23 wrz (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Lublana
02 paź (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
25 wrz (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Lublana
02 paź (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Zurych Lublana

Przewodnik po lotach Zurych Lublana

Czy podróże samolotem są bezpieczne?- poradnik dla podróżujących

Planujesz wycieczkę do Zurych - Lublana i marzysz, aby dotrzeć tam samolotem, niemniej jednak obawiasz się latania, a w telewizji natknąłeś się na opisy dotyczące wypadków lotniczych? Faktem jest, że jeśli dojdzie do wypadku z udziałem samolotu, to jest to spektakularne i szeroko komentowane w prasie, jednak tych katastrof nie jest tak wiele. Jak przekonują fachowcy zajmujący się badaniem wypadków, rozwijające się lotnictwo i technologie minimalizują wystąpienia usterek w maszynie , a także katastrof z innych przyczyn.

Konstrukcja maszyny zapewniająca bezpieczeństwo- aspekty techniczne, które warto znać przed lotem Zurych - Lublana

Bezpieczny samolot to taki, w którym możliwość wystąpienia usterki prowadzącej do poważnego wypadku jest nieskończenie mała. W obecnych czasach produkowane samoloty są tak konstruowane, by możliwość katastrofy była prawie niemożliwa. Inżynierowie projektujący samoloty mają, przede wszystkim tak zaprojektować konkretny podzespół, aby nigdy nie uległ awarii. Biorąc pod uwagę fakt,że jednak może dojść do usterki podzespołu, jego trwałość powinna być tak określona, by móc wymienić go zanim nastąpi usterka. Ponadto, dla pełnego komfortu, niektóre zespoły są podwójne, a nawet potrójne, co umożliwia kontrolę samolotu w razie kilku nawet awarii naraz. W porównaniu do samochodów, konstrukcja samolotu i elementów znajdujących się w jego wnętrzu jest znacznie mocniejsza. Fotele pasażerskie wzmocniono w taki sposób, aby w momencie katastrofy lepiej trzymały się podłoża i nie były w stanie zmiażdżyć siedzących na nich pasażerów. Materiały, z których wykonana jest tapicerka foteli czy dywany muszą być odporne na ogień.

Zaawansowana technologia

Urządzenia znajdujące się w kokpicie ostrzegają pilotów o wykrytej usterce, tuż po jej wystąpieniu, czyli w momencie kiedy czas na reakcję jest najlepszy, by nie dopuścić do poważnego wypadku. Dotyczy to także aspektów nie związanych z konstrukcją m.in. gdy samolot leci zbyt nisko lub o innych samolotach przelatujących w pobliżu. Do tego dochodzą unowocześnione systemy znajdujące się na ziemi. Wszystko po to, aby samolot nie wylądował na pasie, na którym znajduje się inna maszyna czy też nie wybrał zajętej drogi kołowania.

Zobacz jakie linie latają na trasie Zurych - Lublana: