X

Sun Break Wakacje Fuerteventura

Wakacje Fuerteventura - wszystko, co warto wiedzieć

Sun Break - Wakacje Fuerteventura - Top 10 atrakcji


Fuerteventura do druga największa wyspa hiszpańskiego archipelagu kanaryjskiego. I choć sąsiedniej Teneryfie ustępuje wielkością, wielu uważa, że przewyższa ją urodą swoich plaż. Przekonajcie się o tym sami, wybierając się na Sun Break Fuerteventura. Znajdziecie tam jednak nie tylko piękne plaże, ale też malownicze wioski, pełne zabytków miasta i urokliwe zakątki na łonie natury. Dzięki Sun Break Fuerteventura dowiecie się, które z nich koniecznie musicie zobaczyć!

1. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa najpiękniejszych plaż

Fuerteventura słynie z niesłychanej urody plaż, zdaniem niektórych najpiękniejszych na całych Wyspach Kanaryjskich, a nawet w Europie! Odnajdziecie je podczas Sun Break Fuerteventura wzdłuż niemal całej 300-kilometrowej linii brzegowej wyspy. Do wyboru macie zarówno klasyczne piaszczyste plaże o jasnym, drobnym piasku, jak i czarne, pokryte ciemnym wulkanicznym pyłem. Niektóre z nich są dzikie, a inne pełne lokali gastronomicznych dla turystów. Bez względu na to, którą wybierzecie, możecie być pewni, że podmywające ją lazurowe wody oceanu będą czyste i przejrzyste, a ich uroda zachwyci każdego. Najsłynniejszą z nich jest Playa de Jandia, długa naturalna plaża w południowej części wyspy, słynąca z silnych wiatrów i bardzo drobnego piasku. Spędź tanie wakacje na Fuerteventurze! Co roku odbywają się tam międzynarodowe zawody windsurfingowe, a warunki do uprawiania sportów wodnych są doskonałe. Jeśli spędzacie tu urlop, warto poznać też inne popularne wśród turystów plaże, m.in. ogromną, ponad 20-kilometrową Playa Grande, znaną z dzikości Playa Cofete czy wulkaniczną plażę w miasteczku Ajuy. Sami zdecydujcie, która z nich jest najwspanialsza.

2. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa saharyjskich piasków

Na północnym wybrzeżu wyspy znajduje się rezerwat przyrody Dunas de Corralejo. Zajmuje on powierzchnię 2 600 hektarów i co roku przyciąga swym pięknem miliony turystów. Jego główną atrakcją są olbrzymie wydmy uformowane przez piasek przyniesiony wiatrem aż z Sahary. Przez chwilę będziecie mogli poczuć się tam jak na pustyni, jeśli wybierzecie się na Sun Break Fuerteventura. Ale bez obaw, pragnienie ugasicie bez trudu w uroczej miejscowości wypoczynkowej Corralejo, która znajduje się na terenie rezerwatu. Niedaleko od miasteczka wznosi się krater nieczynnego wulkanu Bayuyo. Jeśli wdrapiecie się na sam szczyt, będziecie mieli doskonały widok na majestatyczne morze wydm i cały park krajobrazowy.

3. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa skarbów

Również po przeciwnej stronie wyspy znajduje się ogromny rezerwat przyrody. Parque Natural de Jandia to dom dla wielu rzadkich gatunków zwierząt oraz roślin, a znajdujący się na jego terenie półwysep Jandia słynie z niezwykłej urody urwisk i klifów. Jeśli podczas Sun Break Fuerteventura marzycie o przygodzie, to właśnie ten półwysep powinniście odwiedzić. Popularna legenda głosi, że po zakończeniu wojny uciekający naziści ukryli w okolicy bajeczne skarby. Możecie spróbować swoich sił i zabawić się w poszukiwaczy, ale pamiętajcie, że wielu już próbowało i jak do tej pory nikomu nie udało się odnaleźć nazistowskiego złota. Zawsze jednak pozostaje spacer po okolicznych plażach i podziwianie skarbów nautry.

4. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa piratów

Obowiązkowym punktem podczas tanich wakacji na Fuerteventurze jest wizyta w małej rybackiej wiosce Ajuy. Miejscowość słynie z położonych nieopodal ruin starego portu i wulkanicznych jaskiń wydrążonych w przybrzeżnych klifach. Są to najstarsze jaskinie na wyspie, a obecnie chroniony Pomnik Przyrody. Niektóre z nich mierzą ponad 40 metrów wysokości i sięgają do 600 metrów w głąb lądu. Dawniej służyły jako schronienie dla miejscowych piratów. Kto wie, może tu też ukryte są jakieś skarby? Sprawdź sam w tracie Sun Break Fuerteventura!

5. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa wygnanych filozofów

Podczas Sun Break Fuerteventura nie wypada pominąć stolicy wyspy, czyli tętniącego życiem miasteczka portowego Puerto del Rosario. Znajdziecie tam mnóstwo restauracji, kawiarni oraz sklepów, a także klubów i dyskotek, oferujących wiele rozrywek miłośnikom nocnego życia. W samym centrum miasta znajduje się słynny Park Rzeźb, gdzie na świeżym powietrzu zgromadzono kilkadziesiąt wspaniałych dzieł sztuki. Jeśli będziecie mieli szczęście, to odwiedzicie go akurat wtedy, gdy artyści z całego świata zjeżdżają się do Puerto del Rosario, by na oczach przechodniów tworzyć swoje arcydziełą. Podczas urlopu w stolicy koniecznie zajrzyjcie też do popularnego wśród turystów Casa Museo de Unamuno, muzeum filozofa Miguela de Unamuno, który po wygnaniu z Hiszpanii osiedlił się na Fuerteventurze.

6. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa pełna zabytków

Jeżeli podczas Sun Break Fuerteventura szukacie ciekawych zabytków, to powinniście skierować swe kroki do miasteczka La Oliva w północnej części wyspy. W samym centrum miejscowości znajduje się surowy i ascetyczny kościół Nuestra Senora de La Candelaria z XVI wieku. Jego czarna, bazaltowa wieża dzwonnicza w charakterystyczny sposób kontrastuje z bieloną cegłą, z której zbudowana jest reszta świątyni. To doskonałe miejsce, żeby rozpocząć spacer po okolicy, podczas którego będziecie mieli okazję obejrzeć jeszcze wiele zabytków. Możecie zajrzeć m.in. do XIX-wiecznego Domu Angielskiego lub barokowego koścoła pod wezwaniem San Pedra i San Juana. Największą popularnością wśród turystów odwiedzających La Olivę cieszy się jednak Casa de Los Coroneles, czyli Dom Pułkowników. Jest to kolonialny budynek z XVI wieku, który znajduje się na obrzeżach miasteczka. Przez trzy stulecia mieściła się tam siedziba najwyższych władz wyspy, ale obecnie otwarto go dla zwiedzających. Miejscowi powiadają, że jest to budowla z największą liczbą drzwi i okien na Fuerteventurze. Podobno posiada ich 365, tyle ile dni jest w roku. Spróbujcie policzyć i sprawdźcie czy to prawda.

7. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa białych domów

Za najpiękniejsza miasto na wyspie uchodzi Betancuria, pierwsza stolica Fuerteventury położona na malowniczym zboczu wzgórza. Dziś to niewielka miejscowość zamieszkała przez zaledwie 600 osób. Na miejscu zachwycicie się widokiem ślicznych białych domków, otoczonych rosłymi palmami i zielonymi ogrodami - Sun Break Fuerteventura to świetna okazja na zwiedzanie. Najsłynniejszym zabytkiem Betancurii jest Iglesia de Santa Maria, pochodzący z XVII wieku gotycki kościół. Koniecznie zajrzyjcie do środka, bo złocony ołtarz przedstawiający symboliczne zwycięstwo chrześcijaństwa nad Maurami nikogo nie pozostawi obojętnym. Jeśli będziecie mieli ochotę na więcej, to obok kościoła znajduje się pełne interesujących eksponatów Muzeum Sztuki Sakralnej. Warto również przejść się w czasie urlopu do oddalonych kilka kilometrów od miasteczka ruin XV-wiecznego klasztoru Franciszkanów – Convento de San Buenaventura. Choć do dzisiaj zachowały się tylko ściany budynku, to w środku znajdziecie pozostałości po imponujących kamiennych ołtarzach. To również doskonały pretekst, żeby oddalić się nieco od Betancurii i móc podziwiać jej uroczą biel z większej wysokości.

8. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa świętej góry

Najlepsze widoki na wyspie oferuje położona niedaleko La Olivy wulkaniczna góra Tindaya. Setki lat temu było to święte miejsce kultu rdzennych mieszkańców wyspy. Na jej szczycie wyryto 217 tajemniczych inskrypcji , a roztaczająca się stamtąd panorama Fuerteventury zapiera dech w piersiach. Żeby dostać się na sam szczyt potrzebujecie co prawda pozwolenia, ale i bez niego w okolicy czeka na Ciebie w trakcie Sun Break Fuerteventura wiele atrakcji. Zbocza góry zmieniają podobno kolory, a w jej wnętrzu wydrążono duże pomieszczenie, do którego prowadzi kilka tuneli. Jest to kontrowersyjny projekt artystyczny baskijskiego rzeźbiarza Eduardo Chillida.

9. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Wyspa rozrywki

Podczas Sun Break Fuerteventura dobrą zabawę zapewniają przyjezdnym także liczne parki rozrywki. Jeśli marzycie o wodnych szaleństwach, to koniecznie odwiedźcie Baku Water Park w miasteczku Corralejo, największy aquapark na wyspie. Cała masa wodnych atrakcji i przystępne ceny gwarantują, że miło spędzicie tam czas. Najmłodszych ucieszy też pewnie wizyta w Oasis Park, położonym w miejscowości La Lajita olbrzymim ogrodzie tropikalnym o powierzchni 800 000 m2. Na jego terenie znajdziecie 250 gatunków niezwykłych zwierząt oraz 6800 gatunków roślin z całego świata. Ogromną popularnością wśród turystów spędzających urlop na wyspie cieszą się pokazy tresowanych papug i fok, a jeżeli nie zadowolicie się samym patrzeniem, to możecie również przejechać się na wielbłądzie.

10. Sun Break - Wakacje Fuerteventura – Bezludna wyspa

W trakcie tanich wakacji warto urządzić sobie wycieczkę na oddaloną o niespełna 2 kilometry wysepkę Lobos. Jej nazwa pochodzi od zamieszkujące tam dawniej gatunku fok, ale dzisiaj kojarzona jest głównie ze wspaniałym warunkami do spacerów i morskich kąpieli. Wyspa jest praktycznie niezamieszkała, znajdują się na niej jedynie zautomatyzowana latarnia morska i jedna opustoszała wieś, El Puertito. Zobacz to wszystko w trakcie Sun Break Fuerteventura. Mimo to, ten niewielki kawałek lądu przyciąga co roku setki turystów skuszonych jego niezwykłą urodą. Na miejscu znajduje się kilka ciekawych tras spacerowych, na których będziecie mogli podziwiać bujną roślinność wyspy i setki gatunków ptaków. Całą Lobos można obejść w zaledwie kilka godzin, więc nie potrzebujecie wiele czasu, żeby ją zwiedzić. Jeśli checie odwiedzić bezludną wyspę, to dostaniecie się tam promem z Corralejo.

Sun Break - Wakacje Fuerteventura - transfer z lotniska


Port lotniczy Fuerteventura położony jest około 5 kilometrów na południe od Puerto del Rosario, stolicy wyspy. Podróżni lądujący na lotnisku mają do wyboru kilka metod transportu: autobusy, taksówki i wynajęcie samochodu.

Z lotniska Fuerteventura autobusem

Z lotniska kursują dwie publiczne linie autobusowe: numer 10 i numer 3. Pierwsza z nich dowiezie podróżnych do Caleta de Fuste, druga do Morro Jable, zaś obie do Puerto del Rosario. Kursy odbywają się stosunkowo rzadko, co około 30 minut. Zaletą autobusów jest jednak niska cena – za bilet zapłacicie nie więcej niż 2 euro.

Z lotniska Fuerteventura taksówką

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Samochód można też zamówić telefonicznie. Podróż do stolicy wyspy trwa niecałe 15 minut i kosztuje najczęściej około 0,5 euro za kilometr. Opłata początkowa to od 3 do 4 euro.

Fuerteventura wynajem auta

Jeśli chcecie podróżować po Fuerteventurze samodzielnie, polecamy wynajęcie samochodu w serwisie FRU.PL. Rezerwacja z wyprzedzeniem daje możliwość zagwarantowania dostępności wybranego modelu w dobrej cenie. Z lotniska do Puerto del Rosario prowadzi droga FV-1, podróż zajmuje około 10-15 minut.

Sun Break - Wakacje Fuerteventura - komunikacja lokalna


Istnieją trzy sposoby poruszania się po Fuerteventurze: autobusem, taksówką i wynajętym samochodem. Wyspa posiada dobrze rozwiniętą sieć połączeń autobusowych, ale często do celu podróży dotrzemy tylko, jeśli zdecydujemy się na transport autem.

Fuerteventura autobusem

Najtańszym środkiem transportu na Fuertaventurze są autobusy. Ceny za jednorazowy bilet normalny wynoszą zazwyczaj 2,5 lub 3,5 euro, a jeśli zdecydujecie się na zakup karty zniżkowej Tarjeta Dinero, to za przejazd zapłacicie jeszcze mniej. Bilety i kartę można dostać u kierowcy. Pomiędzy większymi miastami autobusy jeżdżą stosunkowo często i regularnie, ale nie docierają do wszystkich miejscowości położonych na obrzeżach wyspy, a na niektórych trasach kursują zaledwie dwa razy dziennie.

Fuerteventura taksówką

Na Fuerteventurze taksówkę można znaleźć na jednym z licznych przystanków lub zamówić telefonicznie. Jest to przeważnie droższy środek transportu niż autobus, ale na krótkich trasach ceny nie są wygórowane. Stawka za kilometr to najczęściej 0,5 euro, a opłata poczatkowa wynosi 4 euro.

Fuerteventura wynajętym samochodem

Środkiem transportu, który gwarantuje dotarcie w każde miejsce na wyspie, a jednocześnie kosztuje mniej niż taksówki, jest wynajęty samochód. Infrastruktura drogowa jest dobrze rozwinięta, a wypożyczalnie znajdują się we wszystkich większych miejscowościach i na lotnisku, więc nie powinniście mieć problemu z ich znalezieniem. Ale jeśli wolicie wynająć auto jeszcze przed wyjazdem, to możecie to zrobić za pomocą serwisu FRU.PL. W ten sposób możecie zaoszczędzić czas i pieniądze. Ceny za wypożyczenie samochodu na Fuerteventurze zaczynają się od 75 euro za tydzień, do czego należy oczywiście doliczyć koszta paliwa. Pamiętajcie jednak, że aby wynająć auto na Fuerteventurze należy mieć ukończone 21 lat.

Ładowanie...