X

Sun Break Wakacje Rimini

Wakacje Rimini - wszystko, co warto wiedzieć

Sun Break - Wakacje Rimini - Top 10 atrakcji


Rimini to jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych we Włoszech. Doskonale wyposażone plaże, bogate nocne życie miasta i interesujące zabytki sprawiają, że jest miejscem bardzo chętnie wybieranym przez turystów z całego świata. W bliskiej odległości leży San Marino, niewielkie państwo pośrodku półwyspu apenińskiego, również oferujące mnóstwo rozrywki. Razem z serwisem FRU.PL odwiedź ten piękny region. Poniżej przedstawiamy TOP 10 miejsc i atrakcji wartych poznania w Rimini i San Marino.

1. Sun Break - Wakacje Rimini – Historyczne miejsca

Swoją podróż po tym uroczym obszarze Włoch warto rozpocząć od odwiedzenia Starego Miasta w Rimini. Spacer kameralnymi ulicami pozwoli wam odprężyć się i dokładnie przyjrzeć zabytkowym budynkom pochodzącym z epoki renesansu lub starożytności. W centrum starówki mieści się plac Cavour z przepięknie zdobioną fontanną. W bliskiej odległości znajdziecie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście – słynną Tempio Malatestiano, dwunastowieczną świątynię, której majestatyczny wygląd wyróżnia ją na tle wszystkich innych obiektów. Osoby zainteresowane historią powinny wybrać się również do Muzeum Miasta Rimini, gdzie prezentowany jest szereg archeologicznych znalezisk (pochodzących np. z Domu Chirurga) i antycznych dzieł sztuki. Ogród wokół muzeum wypełniony jest wartymi obejrzenia eksponatami z czasów starożytnego Rzymu.

2. Sun Break - Wakacje Rimini – Poczujcie romantyczny nastrój

Na osobną wzmiankę zasługuje słynny most Tyberiusza, wspomnienie dawnej rzymskiej architektury, jedna z niewielu tego rodzaju zabytków, który przetrwał II Wojnę Światową. Budowla znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta i pozwala dostać się na drugi brzeg rzeki Marrechii. Most jest jednym z najważniejszych symboli Rimini, uwielbianym i odwiedzanym masowo przez turystów. Podczas spaceru można podziwiać piękne widoki a także malownicze zachody słońca. To idealne miejsce na romantyczną, wieczorną przechadzkę.

3. Sun Break - Wakacje Rimini – Śladami włoskich artystów

Rimini było miejscem narodzin jednego z najsłynniejszych włoskich reżyserów – Federico Felliniego, zdobywcy pięciu Oscarów i twórcy tak znanych dzieł filmowych jak „Osiem i pół”, czy „Słodkie życie”. Współcześnie w dawnym domu artysty funkcjonuje muzeum poświęcone jego twórczości. Obejrzycie tam m.in. szkice, zdjęcia z planu, kostiumy użyte w jego filmach i masę rekwizytów niedostępnych nigdzie indziej na świecie. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o innych włoskich twórcach warto wybrać się do Le Cornici di Piazza Mazzini, lokalnego muzeum sztuki współczesnej. Tam możecie podziwiać ogromną kolekcję różnego rodzaju prac wykonanych przez najwybitniejszych artystów w kraju.

4. Sun Break - Wakacje Rimini – Bawcie się jak dziecko

W okolicy znajduje się wiele centrów rozrywki, odpowiednich dla ludzi w każdym wieku. Przede wszystkim to tutaj mieści się Mirabilandia, największy lunapark w całych Włoszech. Na jego terenie wybudowano około czterdzieści najróżniejszych atrakcji - od mini samochodzików, przez kilka zapewniających zastrzyk adrenaliny rollecoasterów, aż po karuzele, kino i górujący nad parkiem imponujący diabelski młyn. Z pewnością znajdziecie tam zabawę dla siebie. Oprócz tego w regionie Emilia-Romania funkcjonuje kilkanaście aquaparków (m.in. Aquafan, Beach Village, Acquajos). W Rimini znajduje się także dobrze wyposażone Delfinarium, które pozwoli wam swobodnie przyjrzeć się życiu tych niezwykłych zwierząt.

5. Sun Break - Wakacje Rimini – Plażowanie na całego

Wzdłuż miasta kilometrami ciągną się piaszczyste plaże, które stanowią idealne miejsce do wypoczynku nad pięknym Morzem Adriatyckim. Część z nich objęta jest płatnym wejściem oraz należy do pobliskich hoteli, warto mieć to na uwadze przy wyborze miejsca na nocleg. Jednak nawet nuejsca bezpłatne są dobrze wyposażone – nie zabraknie wam takich wygód jak wypożyczalnie leżaków i parasoli, przebieralnie, czy zadbane, ogólnodostępne łazienki. Na większości plaż znajdziecie także niewielkie restauracje, miejsca do gry w siatkówkę oraz place dla dzieci. Będziecie mieli odpowiednie warunki do komfortowego wypoczynku. W trakcie spacerów brzegiem morza warto zajść w okolice rimińskiego portu, wejść na nowoczesne molo i obejrzeć przycumowane tutaj luksusowe żaglówki.

6. Sun Break - Wakacje Rimini – Nocne życie

Rimini jest miastem, które nigdy do końca nie śpi. Przez całą noc otwarte są setki klubów i barów w których można bawić się do samego rana, a część imprez jest organizowana na plażach. W trakcie wielu odbywa się koncert muzyki na żywo, lub o dobrą atmosferę dba profesjonalny DJ. Jeżeli chcecie potańczyć i skosztować różnego rodzaju drinków lokalna promenada to miejsce wprost stworzone dla was. W okresie letnim miasto organizuje wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak lokalne mecze piłki nożnej, jarmarki oraz festyny. Przy tak dużym wyborze z pewnością każdy, niezależnie od wieku bądź upodobań, znajdzie tutaj miejsce w którym wyśmienicie spędzi czas.

7. Sun Break - Wakacje Rimini – Poznajcie miniaturowe państwo

San Marino jest u nas znane przede wszystkim ze swojej piłkarskiej reprezentacji narodowej. Pozwólcie więc sobie poznać ten niezwykły kraj trochę lepiej. Podróż autobusem z Rimini do stolicy San Marino (o tej samej nazwie) trwa raptem jedną godzinę. W centrum znajduje się górujące nad miastem wzgórze Monte Titano z którego rozciąga się niesamowity widok na Apeniny. Tamtejsze budowle umieszczone zostały na liście światowego dziedzictw UNESCO. Będziecie mogli podziwiać m.in. potężne wieże strażnicze, ruiny średniowiecznych murów i dawne zamki obronne. Monumentalna twierdza La Rocca o Guaita mieści w sobie muzeum poświęcone historii miasta i jego fortyfikacji, zaś w wyżej wymienionych wieżach znajdziecie wystawę starodawnej broni i muzeum tortur. Polecamy także obejrzeć jaskinię na urwisku Baldasserona, gdzie podobno mieszkał święty Maryn, założyciel i patron San Marino.

8. Sun Break - Wakacje Rimini – Początek historii

Rimini sąsiaduje z miastami o wielowiekowej historii, której ślady zachowały się całkiem dobrze. Położona nieco na północ Rawenna sięga korzeniami starożytności, a u schyłku tej epoki była rezydencją ostatnich cesarzy Imperium Zachodniorzymskiego. Mimo kolejnych burzliwych dziejów związanych z walkami o wpływy na tym terenie od średniowiecza aż po czasy nowożytne, Rawenna przetrwała jako ośrodek kultury, sztuki i nauki. Spuścizną jej wielkości są liczne budowle wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w tym bazylika San Vitale z VI w. n.e. Znajdziecie tam między innymi unikatowe w skali światowej, przepiękne mozaiki ze scenami biblijnymi. W Rawennie powstał również jeden z dwóch najstarszych uniwersytetów (obok Bolonii).

9. Sun Break - Wakacje Rimini – Przenieście się do średniowiecza

Każdego roku w stolicy San Marino odbywa się popularny festiwal o nazwie Medieval Days. Jeżeli planujecie swój wyjazd w okresie letnim, to możecie mieć jedyną w życiu okazje aby przenieść się do czasów średniowiecznych. W trakcie imprezy organizowane są w mieście koncerty muzyki folkowej, pokazowe pojedynki na miecze oraz konkurs strzelania z łuku i kuszy. Będziecie mogli zrobić sobie zdjęcie z wojownikiem w pełnej zbroi, posłuchać dawnych opowieści i legend a także spróbować tradycyjnego jedzenia. Oglądanie wielkiej parady zbrojnych rycerzy z pewnością będzie przeżyciem godnym zapamiętania.

10. Sun Break - Wakacje Rimini – włoskie przysmaki

Kuchnia włoska uchodzi za jedną z najlepszych w Europie. Jej popularność w Polsce od wielu lat nieprzerwanie rośnie. Przy promenadzie w Rimini oraz w sercu San Marino mieści się ogromna ilość bardzo dobrych punktów gastronomicznych serwujących lokalne dania. Są tam wykwintne, eleganckie restauracje oraz proste, miejskie jadłodajnie. Warto tam zaglądać, szukać i próbować nowych smaków. Prosta pizza jedzona w samym sercu Włoch smakuje zupełnie inaczej, wyjątkowo. Podobnie spaghetti i inne doskonale znane nam potrawy. Warto skosztować!

Sun Break - Wakacje Rimini - komunikacja lokalna


Rimini autobusem

Rimini ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć trolejbusów i autobusów międzymiastowych, która pozwala na komfortowe przemieszczanie się po mieście i całym regionie Emilia-Romania. Z turystycznego punktu widzenia najbardziej istotna jest linia trolejbusu nr 12, która na swojej trasie ma najbardziej atrakcyjne do zwiedzania miejsca. Łączy się nawet z pobliskim miasteczkiem Riccione. Praktycznie przy każdym istotnym punkcie znajduje się przystanek, a czas oczekiwania nie powinien przekraczać kilkunastu minut. Bilety są dostępne w specjalnych sklepikach i u kierowcy. Ceny wahają się od 1 do 4 euro, zależnie do miejsca zakupu (bezpośrednio u prowadzącego są droższe) jak i okresu ważności. Osobom planującym częste korzystanie z tego środka komunikacji polecamy zakup biletu długoterminowego.

Rimini pociągiem

W centrum Rimini znajduje się miejski dworzec kolejowy. Odchodzące stamtąd pociągi zabiorą was w praktycznie każdy zakątek Włoch a także do San Marino. Na stronie włoskich kolei można dokładnie sprawdzić ceny biletów na konkretne połączenie.

Rimini wynajętym samochodem

Położenie miasta blisko autostrady A14 sprawia, że pojedyncza podróż przebyta wynajętym samochodem lub taksówką będzie krótka i komfortowa. W Rimini działa kilka korporacji taksówkarskich oraz firm pozwalających na wynajem auta. Serwis FRU.PL daje wam możliwość zarezerwowania samochodu jeszcze przed podróżą. Na stronie głównej znajduje się zakładka Samochód, gdzie będziecie mogli porównać ceny, wybrać i zarezerwować odpowiedni pojazd. Ceny wynoszą około 50 euro za dobę.

Dojazd z Rimini do San Marino

Pomiędzy Rimini i San Marino codziennie kursują autobusy łączące oba te miasta, co może być dobrą alternatywą wobec podróży pociągiem. Koszt biletu to około 8 euro za przejazd w dwie strony. Po samym San Marino można wygodnie jest poruszać się autobusem (ceny i częstotliwość kursowania jest taka sama jak we Włoszech) bądź pieszo z racji małej wielkości terenu. Na szczyt Monte Titano możecie dostać się bez zbędnego wysiłku korzystając z kolejki linowej.

Ładowanie...