X
Ładowanie...
Ważne pytania - Wizzair

Czy mogę dokupić bagaż później i ile to kosztuje? Jak to mogę zrobić?

W przypadku, gdy zakupili Państwo bilety lotnicze Wizzair bez bagażu rejestrowanego (bagaż nadawany do luku bagażowego) lub dużego bagażu podręcznego (płatnego), istnieje możliwość dokupienia takiego bagażu później za pośrednictwem Centrum Rezerwacji FRU.PL.

  1. Mały bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 40x30x20 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.

  2. Opcjonalnie istniej możliwość zakupu przewozu dużego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x20 cm. Koszt dużego bagażu podręcznego ustala się w zależności od wagi bagażu, sezonu i trasy samolotu.

  3. Koszt jednego bagażu rejestrowanego (bagaż nadawany do luku bagażowego)o maksymalnej wadze do 20 kg w zależności od sezonu i trasy samolotu wynosi od 70 do 382 PLN za podróż w jedną stronę, przy płatności przez internet.

  4. Koszt jednego bagażu rejestrowanego (bagaż nadawany do luku bagażowego)o maksymalnej wadze do 32 kg w zależności od sezonu i trasy samolotu wynosi od 100 do 502 PLN za podróż w jedną stronę, przy płatności przez internet.

Ważne! Kwoty mogą się różnić. Na cenę bagaży mają wpływ: destynacja, popularność trasy i sezon. Podane ceny są orientacyjne, według tabelki usług i opłat linii Wizz Air. Opłata za każdy płatny bagaż pobierana na lotnisku jest znacznie wyższa, niż zakup online, przed podróżą. Bagaże przekraczające wykupiony limit również będą podlegać dodatkowym opłatą na lotnisku. Cena 1 kg to około 50 PLN.

Sezon wysoki to miesiące od początku czerwca do końca września, oraz tygodnie świąteczne w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy.